Nowy przełącznik linii OmniSwitch 9000

Alcatel poszerzył rodzinę modułowych przełączników OmniSwitch 9000 Ethernet 10 Gb/s o kolejny model. Nowe urządzenie o nazwie OmniSwitch 9600 może obsługiwać rdzenie sieci LAN i węzły okablowania oraz agregować ruch 1 Gb/s.

Nowy przełącznik linii OmniSwitch 9000
OmniSwitch 9600 zawiera 5 gniazd. W jednym gnieździe znajduje się moduł zarządzania, a 4 pozostałe służą do podłączania kart z interfejsami sieciowymi, które obejmują szeroką gamę interfejsów Ethernet 1 i 10 Gb/s. Zwiększenie wydajności w zastosowaniach VoIP i wideo jest realizowane przez QoS oparty na politykach jakości, zarządzane z poziomu aplikacji OmniVista NMS PolicyView.

OmniSwitch 9600 wspiera technologię PoE i może obsługiwać takie aplikacje, jak Video-over-IP czy Gigabit Ethernet do biurka. Urządzenie potrafi też przetwarzać z pełną szybkością łącza ruch unicast i multicast IPv4/IPv6.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Funkcje zapewniające bezpieczeństwo, z których korzystają przełączniki OmniSwitch 9600, obejmują kontrolę dostępu do sieci (Alcatel Access Gwardian) i izolację złośliwych ataków, co realizuje oprogramowanie Alcatel OmniVista 2770 Quarantine Manager.

Przełącznik obsługuje standard SNMP i administrator może nim zarządzać przy pomocy internetowego interfejsu użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200