Nowy przełącznik 3Com

3Com na tegorocznym Cebicie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży przełącznika warstwy trzeciej - Switch 4060 - przeznaczonego dla sieci szkieletowych.

3Com na tegorocznym Cebicie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży przełącznika warstwy trzeciej Switch 4060 - przeznaczonego dla sieci szkieletowych. Będzie on oferowany z nowym oprogramowaniem 3Com - eXpandable Resilient Networking (XRN). Dzięki niemu będzie można łączyć 2-8 wieżowych przełączników w jedną logiczną strukturę z pojedynczym adresem IP.

Pierwsza wersja XRN będzie mogła połączyć dwa przełączniki. Następne będą łączyły cztery i osiem przełączników w grupie, dając w sumie odpowiednio 96 i 192 portów.

Zobacz również:

Przełączniki nie muszą funkcjonować w strukturze wieżowej, XRN może sprzęgać urządzenia oddalone od siebie o ok. 10 km, czyli tyle, na ile pozwala światłowód jednomodowy dla Gigabit Ethernetu. Ustanawianie polityk sieciowych i tabel trasowania jest dzielone między urządzenia.

Przełącznik 4060 ma 24 porty Gigabit Ethernet. Urządzenie obsługuje zarówno porty miedziane, jak i światłowodowe. Oprogramowanie XRN może współpracować z przełącznikami 4060 i SuperStack 3 4900.

Przełącznik będzie dostępny od czerwca br. za ok. 18 tys. USD. Oprogramowanie XRN będzie można nabyć w II połowie br. Jego cena jeszcze nie jest znana.


TOP 200