Nowy prezes zarządu PTK Centertel

Dzisiaj Rada Nadzorcza spółki powoła na to stanowisko Agenora J. Gawrzyała. Zastąpi on na nim Marka Józefiaka, który od października br. piastuje funkcję prezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej SA.

Dzisiaj Rada Nadzorcza spółki powoła na to stanowisko Agenora J. Gawrzyała. Zastąpi on na tym stanowisku Marka Józefiaka, który od października br. piastuje funkcję prezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej SA.

Agenor Jan Gawrzyał od lutego 1998 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Na tej samej uczelni ukończył Podyplomowe Studium Ubezpieczeń Gospodarczych. Jest także doktorem nauk społecznych. Tytuł ten uzyskał na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

W latach 1988-1989 pełnił funkcję eksperta do spraw problematyki gospodarczej RFN i Wielkiej Brytanii w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Później pracował w Banku Staropolskim SA w Poznaniu, najpierw jako członek zespołu organizacyjnego, później pierwszy wiceprezes zarządu. W latach 1992-1994 był wiceprezesem zarządu Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA, a w latach 1994-1995 - Banku Gospodarstwa Żywnościowego SA. Był także prezesem zarządu Towarzystwa Funduszy Powierniczych KORONA i doradcą w Biurze Maklerskim BMT SA w Poznaniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200