Nowy prezes T-Mobile Polska

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A.

Stanowisko to Adam Sawicki obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku zastępując Zachariasa Piperidisa, który od 1 listopada 2014 pełnił tymczasową funkcję Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A.

Adam Sawicki będzie podlegał bezpośrednio Claudii Nemat, Członkini Zarządu Deutsche Telekom, która jest odpowiedzialna za europejski biznes firmy oraz rozwój technologii.

„Jestem przekonana, że Adam Sawicki to właściwy człowiek do zmierzenia się z polskim rynkiem i branżą telekomunikacyjną. Jego rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku Prezesa GTS Central Europe, wesprze integrację firmy GTS, którą ostatnio pozyskaliśmy” powiedziała Claudia Nemat.

Od 2008 do 2011 roku Adam Sawicki był Prezesem Zarządu GTS Central Europe, w latach 2011-2012 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Ruch Internet S.A., a obecnie jest Dyrektorem Generalnym i Prezesem Zarządu Netia S.A.

Karierę zawodową Adam Sawicki rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako Konsultant w Departamencie Rozwoju Biznesu.


TOP 200