Nowy partner XOR Internet

System wyszukiwawczy NetSprint oferowany w modelu ASP nie będzie już obsługiwany przez eCenter. Nowym partnerem XOR Internet będzie spółka Incenti utworzona w lipcu przez Telekomunikację Polską SA i Prokom Software.

XOR Internet i eCenter zrezygnowały ze współpracy. W sierpniu br. obie firmy podpisały porozumienie w ramach którego eCenter stał się partnerem XOR Internet przy wprowadzaniu na rynek wyszukiwarki NetSprint w modelu ASP. Umowa trwająca niecałe trzy miesiąca została rozwiązana dwa tygodnie temu. Przedstawiciele XOR Internet twierdzą, że powodem był brak klientów na oferowane w eCenter usługi NetSprintu.

Rafał Styczeń, członek rady nadzorczej eCenter i prezes Internet Investment Fund (fundusz posiada w spółce 42% udziałów; reszta należy do Elektrimu) powiedział, że rozwiązanie współpracy z XOR Internet podyktowane było zbyt dużym zaangażowaniem zasobów eCenter w umowę, na której spółka nic nie zarabiała. Dodał również, że Elektrim nie podjął jeszcze żadnej decyzji w związku z dalszym finansowaniem eCenter, ale spółka w dalszym ciągu prowadzi poszukiwania strategicznego partnera.

Zobacz również:

  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Z wyszukiwarki opracowanej przez NetSprint korzysta obecnie 14 komercyjnych serwisów internetowym. Nowym partnerem technologicznym firmy została spółka outsourcingowa Incenti, powołana do życia w lipcu br. przez Telekomunikację Polską SA i Prokom Software SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200