Nowy nośnik cyfrowy DataPlay

DataPlay promuje nowy nośnik cyfrowy, który swoją wielkością nie przekracza rozmiarów niewielkiej monety.

DataPlay promuje nowy nośnik cyfrowy, który swoją wielkością nie przekracza rozmiarów niewielkiej monety.

Urządzenie to dostępne będzie w dwóch wersjach – jednostronnej i dwustronnej o pojemnościach odpowiednio 250 i 500 MB. Przedstawiciele DataPlay podają, że dwustronna płyta będzie mogła pomieścić ponad 11 godzin muzyki, 5 pełnych albumów o jakości CD (prawdopodobnie w formacie mp3) lub jako alternatywę setki fotografii wysokiej rozdzielczości.

W celu wypromowania nowego formatu, który na rynek powinien trafić w czwartym kwartale tego roku, firma zawarła porozumienie z najbardziej liczącymi się wytwórniami muzycznymi takimi jak Universal Music Group, EMI i BMG. Dla dużych koncernów płytowych jest to szansa na dostosowanie swojej oferty do wymogów XXI wieku poprzez możliwość umieszczania na płytach także teledysków, wywiadów, zdjęć a także innych multimedialnych, interaktywnych funkcji.

DataPlay wciąż walczy o wsparcie nowego formatu przez producentów sprzętu. W chwili obecnej wiadomo, że nowy napęd produkowany będzie przez Toshibę i Samsung.

DataPlay

www.dataplay.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200