Nowy moduł SAN dla MDS 9000

IBM i Cisco wprowadzą w grudniu br. na rynek nowy moduł SAN dla przełączników rodziny MDS 9000 (Cisco), którym będzie zarządzać oprogramowanie stosowane do tej pory w urządzeniach pamięci masowej SAN Volume Controller (IBM).

Nowy produkt, będący owocem dwuletnie współpracy obu firm, wejdzie do oferty Cisco 5-go grudnia. Moduł pozwoli budować jedną centralną pulę zawierającą dane przechowywane w różnych stacjach pamięci masowych funkcjonujących w sieci. Użytkownik będzie w ten sposób dysponować wirtualną pamięcią masową i monitorować jej pracę z poziomu jednej konsoli zarządzania.

Moduł można instalować w chassis przełączników Multilayer Fabric Switch 9216, Multilayer Director Switch 9506 i Multilayer Director Switch 9509.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Produkt będzie obsługiwać na początku połączenia Fibre Channel, ale IBM i Cisco zamierzają w przyszłości wyposażyć moduł w interfejs iSCSI (internet Small Computer System Interface).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200