Nowy mechanizm zagnieżdżania treści WWW w androidowych aplikacjach

Google jest twórcą nowego mechanizmu, który pozwala deweloperom integrować z własnymi androidowymi aplikacjami zaufane treści WWW dostępne na internetowych witrynach. Rozwiązanie nosi nazwę Trusted Web Activity.

Po uruchomieniu programu Trusted Web Activity wskazana adnroidowa aplikacja może pobierać treści WWW bezpośrednio z zaufanych zewnętrznych witryn i integrować je z własnymi treściami oraz zagnieżdżać je w nich, a następnie prezentować je korzystającym z jej usług użytkownikom.

Testowa wersja beta mechanizmu Trusted Web Activity zostanie wkrótce włączona do, dostępnej za pośrednictwem deweloperskich kanałów, przeglądarki Chrome Canary. Będzie on też umieszczony w androidowej bibliotece, tak aby mogły z niego korzystać również inne przeglądarki.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności
  • DuckDuckGo skrytykowane przez szefa Brave. Powód: brak ochrony prywatności
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?

Trusted Web Activity pracuje podobnie jak Chrome Custom Tabs. Z tą jednak różnicą, że mechanizm Chrome Custom Tabs został stworzony z myślą o obsługiwaniu dowolnych aplikacji i treści internetowych, podczas gdy Trusted Web Activities wspiera określoną, wskazaną przez dewelopera aplikację. Dlatego mechanizm ten nie został włączony do paska narzędzi wyświetlanego przez przeglądarkę Chrome.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200