Nowy klucz - eToken

Na polskim rynku pojawił się klucz eToken (izraelskiej firmy Aladdin Knowledge Systems) do aplikacji autoryzujących dostęp do sieci.

Na polskim rynku pojawił się klucz eToken (izraelskiej firmy Aladdin Knowledge Systems) do aplikacji autoryzujących dostęp do sieci.

To niewielkie urządzenie podłączane do portu USB działa jak karta chipowa, bez konieczności posiadania specjalnego czytnika. eToken jest dostępny w wersjach z pamięcią 8, 16 i 32 kB, w których mogą być przechowywane klucze publiczne i prywatne, certyfikaty cyfrowe oraz inne wrażliwe dane. eToken jest kompatybilny ze standardami, takimi jak CAPI, PKCS, PC/SC, SSL czy też S/MIME. Przeznaczeniem eToken są aplikacje autoryzujące dostęp do sieci oraz komputerów, wymagające weryfikacji użytkowników czy też bezpiecznego przesyłania danych.

W pierwszym kwartale przyszłego roku ma się ukazać wersja eToken Pro, z poszerzonymi możliwościami kryptograficznymi, takimi jak np. zaimplementowany sprzętowo algorytm RSA z kluczem 128 bitów.

W przygotowaniu znajduje się również pakiet eToken Enterprise, który jest zestawem gotowych narzędzi, rozszerzających możliwości bezpiecznego używania komputera. W jego skład wchodzą zabezpieczenia, takie jak: logowanie do systemu Windows za pomocą eToken, blokowanie stacji po wyciągnięciu klucza, szyfrowanie i podpisywanie poczty w aplikacjach, takich jak MS Outlook/MS Outlook Express, Netscape Messanger, wgrywanie i przechowywanie certyfikatów i podpisów cyfrowych (PKI), zabezpieczenie kluczem dostępu do pakietu Lotus Notes.

Więcej informacji: www.systherm-info.pl/etoken

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200