Nowy kabel telefoniczny do Wspólnoty Niepodległych Państw

Ponad 20 firm telekomunikacyjnych z całego świata podpisało w Kopenhadze kontrakt na wykorzystanie połączeń w budowanym właśnie przez duńskie firmy GN Store A/S, Tele Danmark A/S i Telecom Denmark Ltd. podwodnym kablu telefonicznym, jaki połączy Wspólnotę Niepodległych Państw z Europą Zachodnią.

Ponad 20 firm telekomunikacyjnych z całego świata podpisało w Kopenhadze kontrakt na wykorzystanie połączeń w budowanym właśnie przez duńskie firmy GN Store A/S, Tele Danmark A/S i Telecom Denmark Ltd. podwodnym kablu telefonicznym, jaki połączy Wspólnotę Niepodległych Państw z Europą Zachodnią. Kabel o długości 1275 km umożliwi połączenia z Rosją przez łącza czysto cyfrowe i będzie miał pojemność 15 360 kanałów telefonicznych. Przewiduje się odddanie go do użytku na początku 1993 roku.

Kabel łączy Kopenhagę z St. Petersburgiem; przewiduje się rozciągnięcie jego zasięgu do Moskwy poprzez łącza radiowe. Kontrakt na położenie kabla ma wartość 79 milionów dolarów. Projekt ten jest częścią większego projektu, o wartości ponad 600 milionów dolarów, na budowę połączenia kablowego o długości 13 tys. km, z Zachodniej Europy przez Rosję na Daleki Wschód.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200