Nowy dystrybutor produktów Intela

Intel podpisał 3 września z firmą ABC Data kontrakt dystrybucyjny. W ofercie polskiego dystrybutora znajdą się m.in. procesory, płyty główne, urządzenia sieciowe oraz platformy serwerowe. Od drugiego ...

Intel podpisał 3 września z firmą ABC Data kontrakt dystrybucyjny. W ofercie polskiego dystrybutora znajdą się m.in. procesory, płyty główne, urządzenia sieciowe oraz platformy serwerowe. Od drugiego tygodnia września, hurtownie oraz producenci komputerów PC będą mogli dokonać zakupu od ABC Data sprzętu produkowanego przez Intela. Produkty Intela będą sprzedawane w ABC Data przez odpowiedzialny za dystrybucję podzespołów elektronicznych, Dział Komponentów.

"Nasza firma bardzo długo zabiegała o Intela, gdyż właściwie tylko produktów tej firmy o światowej klasie brakowało nam w ofercie. Jesteśmy jednak tym jedynym autoryzowanym partnerem Intela, która w swojej ofercie ma wszystkie produkty Intela oraz dodatkowo dwa inne najważniejsze w dystrybucji komponentów produkty: dyski Seagate i oprogramowanie Microsoft DSP", powiedział Piotr Wolak, marketing manager w ABC Data Sp. z o.o.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

ABC Data jest dystrybutorem produktów takich firm jak: Hewlett-Packard, Compaq, Microsoft, Seagate, LG, Canon, IBM, Philips, 3M, Creative Labs, Daewoo, Lotus, Minolta, Novell, Panasonic, Samsung, Symantec, Sony. W raporcie Computerworld TOP 200 będącym podsumowaniem wyników finansowych za rok 2000, ABC Data zajęła ósmą pozycję w ogólnym zestawieniu największych firm informatycznych w Polsce i czwarte miejsce wśród największych dystrybutorów w kraju.

W Polsce dystrybucją produktów Intela zajmują się m.in. Tech Data Polska Sp. z o.o. i California Computer SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200