Nowy dobry klient

Eudora Pro 4.0 to bardzo dobry program do obsługi poczty elektronicznej, przeznaczony raczej dla pojedynczego użytkownika.

Eudora Pro 4.0 to bardzo dobry program do obsługi poczty elektronicznej, przeznaczony raczej dla pojedynczego użytkownika.

Instalacja nowej wersji Eudory jest znacznie prostsza niż poprzednio - wbudowany kreator pozwala na automatyzację procesu instalacji. Ponadto parametry konfiguracyjne programu mogą być zaimportowane z innych pakietów, jak np. Outlook, Outlook Express czy Netscape Communications. W programie dodano bardzo wygodny mechanizm budowy własnych filtrów, pozwalających na wstępną selekcję otrzymywanej poczty (ta opcja także jest dostępna w postaci kreatora), i wiele wbudowanych filtrów - w przypadku list dyskusyjnych będzie to kierowanie ich do odpowiednich skrzynek pocztowych. Na uwagę zasługuje bardzo prosty i użyteczny interfejs programu.

Eudora Pro 4.0 to bardzo dobry program do własnego użytku, gdy służy do obsługi poczty elektronicznej, ale trudno polecić go jako narzędzie pracy w większej firmie. W takim środowisku program pocztowy powinien bowiem integrować w sobie funkcje pracy grupowej - jak na przykład terminarz, zlecanie zadań, dystrybuowanie dokumentów i koordynowanie odbioru przesyłek. Takich możliwości w Eudorze niestety brakuje, zaś do realizacji tych zadań potrzebny byłby osobny serwer zintegrowany z programem pocztowym.

Program obsługuje nie tylko protokół PAP3, ale najnowsze rozwiązanie IMAP4 (pozwalające na większą interakcję przy ściąganiu przesyłek elektronicznych z serwera - np. tylko samych tytułów listów i oznaczanie poszczególnych do ściągnięcia w całości). Eudora Pro 4.0 ma zintegrowaną obsługę przesyłek faksowych (w wersji CommCenter programu) i głosowych; do programu wbudowano dostęp do grup dyskusyjnych news, możliwość czytania listów zakodowanych za pomocą języka HTML. W pakiecie wdrożono obsługę protokołu LDAP (Lightweight Directory Protocol).

W przypadku przesyłek głosowych Eudora stosuje swój format, pozwalający na kompresję średnio 10 razy lepszą niż w typowych plikach WAV.

Eudora jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych programów służących do obsługi poczty elektronicznej. Swoją popularność zawdzięcza z jednej strony obecności na rynku od początku komercyjnej ekspansji Internetu, z drugiej zaś - wcześniejszej atrakcyjnej formule dystrybucji, przypominającej rozpowszechnianie oprogramowania typu shareware.

<hr size=1 noshade>Eudora Pro 4.0, Communications Center Qualcomm Inc.

Cena: 39 USD (59 USD w przypadku Communications Center)

http://www.eudora.com


TOP 200