Nowy cennik na nowości

O 20% spadnie cena Netware 4.1 dla użtkowników starszych wersji platformy sieciowej Novell. W ramach akcji promocyjnej producent zdecydował się również ponad 8-krotnie obniżyć ceny jednodniowych szkoleń przeprowadzanych dla nabywców tego pakietu.

O 20% spadnie cena Netware 4.1 dla użtkowników starszych wersji platformy sieciowej Novell. W ramach akcji promocyjnej producent zdecydował się również ponad 8-krotnie obniżyć ceny jednodniowych szkoleń przeprowadzanych dla nabywców tego pakietu.

Oba posunięcia są częścią trwającej od ośmiu miesięcy akcji promocyjnej, której celem jest zachęcenie jak największej liczby użytkowników wersji 2.x i 3.x platformy sieciowej Novella do przejścia na Netware 4.1. Tak duża obniżka kosztów szkoleń z 400 USD do 49 USD będzie wraz ze spadkiem ceny rozszerzenia samego pakietu obowiązywać do 31 października br. 20% redukcja cen dotyczy również tych, którzy zamierzają przejść z WordPerfect Office na GroupWise 4.1, a także stanowi zachętę dla dotychczasowych użytkowników cc:Mail, Microsoft Mail i IBM Profs. Obecnie z pakietu GroupWise korzysta ponad 3,5 mln osób.

"Z miejsca należy zaznaczyć - mówi Jacek Pacholczyk prezes Novell Polska - że zarówno obniżka cen rozszerzeń jak i szkoleń jest sugerowana przez Novella. Oznacza to, że jej ostateczne wprowadzenie zależy od dealerów i centrów szkoleniowych. Z naszej strony będziemy wszystkich zachęcać do uczynienia tego kroku".

Dodatkową zachętą dla potencjalnych klientów Novella ma być uruchomienie nowych narzędzi na stronach prezentacyjnych firmy w WWW. Więcej będzie również materiałów dostępnych poprzez NetWire w Compuserve. Zdaniem analityków agresywna kampania Novella ma swoje uzasadnienie. "Prawdopodobnie na ponad 90% ważniejszych węzłów na świecie obok Netware działa Windows NT Server Microsoftu" - twierdzi Dave Capuccio z agencji marketingowej Gartner Group. "Właściwie nie ma powodu dla którego posiadacze obu systemów nie mieliby zrezygnować z jednego. A tym może być właśnie Netware" - dodaje Capuccio. Jednak według Jacka Pacholczyka tak silna kampania promocyjna nie jest związana z serwerem aplikacji Microsoftu. "Mówimy o dwóch różnych produktach. W terminologii serwerów sieciowych porównywanie Netware i Windows NT Serwer jest pozbawione sensu" - zaprzecza hipotezie przedstawiciela Gartner Group Jacek Pacholczyk.

Dobrej myśli są przedstawiciele Novella, którzy jak Ladd Timson dyrektor marketingowy Novella twierdzą, że "od marca do czerwca sprzedaż Netware 4.1 wzrosła o 11%, a rozszerzeń o 24%". Ponadto specjaliści Novella zaczęli prowadzić rozszerzone kursy przygotowawcze dla administratorów dużych sieci Netware 4.1 First Class w ponad 500 autoryzowanych ośrodkach szkoleniowych.

Sugerowana cena uaktualniającego pakietu GroupWise Client/Administration, przeznaczonego dla pięciu użytkowników, wynosi obecnie 195 USD. Promocyjne ceny pakietów serwera wiadomości zawierają się natomiast między 140 USD a 560 USD w zależności od stosowanego na serwerze systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200