Nowy StarOffice w wersji 6.0

Sun Microsystems zaprezentował najnowszą wersję testową bezpłatnego pakietu aplikacji biurowych. Oprogramowanie uznawane za najbardziej realne zagrożenie dla pakietu Microsoft Office, pojawi się w polskiej wersji językowej najprawdopodobniej pod koniec tego roku.

Na targach LinuxWorld Expo firma Sun Microsystems zaprezentowała najnowszą wersję bezpłatnego pakietu aplikacji biurowych StarOffice 6.0. Oprogramowanie w testowej wersji anglojęzycznej dostępne będzie dla użytkowników na przełomie września i października. Wersja finalna pakietu spodziewana jest w pierwszym kwartale 2002 r. Przedstawiciele Sun Microsystems Poland zapewniają, że polska wersja pakietu aplikacji (również wersja beta) pojawi się w przeciągu trzech miesięcy od chwili premiery StarOffice 6.0. Prace przygotowawcze do udostępnienia krajowej wersji pakietu będą trwały krócej niż zazwyczaj. Powodem jest fakt, że przygotowanie polskiej wersji językowej pakietu StarOffice 6.0 odbywać będzie się poprzez lokalizację przyrostową. Większość prac zlokalizowania polskiej wersji oprogramowania została bowiem wykonana wcześniej, przy poprzedniej wersji oprogramowania. Pakiet StarOffice rozprowadzany jest za darmo z licencją do użytku domowego i zastosowań komercyjnych.

Podstawową zaletą StarOffice 6.0 ma być fakt, że wielkość pliku instalacyjnego będzie o połowę mniejsza niż było w wersji poprzedniej oprogramowania (StarOffice 5.2). Aplikacje wchodzące w skład pakietu będą w mniejszym stopniu obciążać system operacyjny, co pozwoli na wydajniejszą pracę z większą ilością programów. Poszczególne aplikacje będą ponadto funkcjonować jako odrębne programy. StarOffice 6.0 pojawi się w wersjach na systemy Linux, Sun Solaris oraz Windows.

Zobacz również:

  • TikTok otwiera w Polsce biuro
  • Ta inicjatywa Snowflake wesprze deweloperów korzystających z jej chmurowych usług

Pakiet biurowy StarOffice uznawany jest powszechnie za najpoważniejszego konkurenta dla lidera rynku tego typu oprogramowania - pakietu Microsoft Office.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200