Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Futuremark, twórca jednych z najpopularniejszych benchmarków do oceny wydajności pecetów opracował od podstaw nowy test serii PCMark. Vantage zastępuje PCMarka05, a zestaw aplikacji testowych wchodzących w jego skład ma lepiej emulować wykorzystanie komputera przez użytkownika.

Elementami testów kładących ogromny nacisk na wielowątkowość i obsługę procesorów wielordzeniowych jest m.in. odtwarzanie filmów HD DVD, przekodowywanie filmów, muzyki do formatów obsługiwanych przez przenośne odtwarzacze multimedialne oraz obróbka fotografii o wysokich rozdzielczościach. Istotną zmianą jest kompatybilność PCMarka Vantage wyłącznie z 32- lub 64-bitową wersją systemu operacyjnego Vista.

Zmiany dotknęły także wersji PCMarka.

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Jednym ze scenariuszy testów jest obróbka zdjęć cyfrowych w wysokiej rozdzielczości

Darmowa wersja umożliwia tylko jednorazowe uruchomienie testu. Możecie ją pobrać z naszego działu Pliki .

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Sprawdzana jest też wydajność peceta przy wyświetlaniu filmu HD DVD i jednoczesnym podglądzie innego materiału wideo

Wersja Basic, możliwa do pobrania odpłatnie ze strony producenta kosztuje 6,95 USD i pozwala uruchomić scenariusz testowy Suite (podstawowy podający ogólny rezultat testu). Do przeglądania wyników testów niezbędne jest połączenie z Internetem.

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Szczegółowe ustawienia dostępne są tylko dla użytkowników wersji Professional

Wersja Advanced kosztuje 19,95 USD i pozwala uruchamiać wszystkie dostępne scenariusze testowe (jest ich kilka m.in. TV and Movies Suite, Music Suite, HDD Suite), daje dostęp do zaawansowanej bazy wyników w Sieci.

Testuj.pcworld.pl - ranking wydajności pecetów czytelników

Przypominamy, że cały czas w naszym nieustającym rankingu wydajności pecetów, który znajdziecie na stronie testuj.pcworld.pl dodawane są nowe rezultaty testów czytelników.

Strona startowa serwisu testuj.pcworld.pl. Znajdziecie na niej odnośniki do opisów benchmarków jakich używamy podczas testów, jest na niej również ranking najwydajniejszych PC

Testujemy wydajność PC w 3DMarku06 i PCMarku05. Jak szybki jest Twój pecet?

Wersja Professional kosztuje 495 USD (za stanowisko), pozwala na zmianę ustawień benchmarków (np. rozdzielczości ekranu), nie wymaga połączenia z Siecią, pozwala na eksport wyników do Excela i jako jedyną można ją wykorzystywać do celów komercyjnych.

Nowy PCMark Vantage już jest ale tylko dla Visty

Jak zwykle w PCMarku otrzymujemy wynik ogólny wyrażony w punktach. W wesjach rozbudowanych benchmarka można też uruchamiać poszczególne scenariusze, które również podlegają punktowej ocenie


TOP 200