Nowy Office już wkrótce

Microsoft zakończył prace związane z nowym pakietem Office o nazwie XP. Finalna wersja pakietu ukaże się w sprzedaży detalicznej na wiosnę tego roku.

Microsoft zakończył prace związane z nowym pakietem Office o nazwie XP. Finalna wersja pakietu ukaże się w sprzedaży detalicznej na wiosnę tego roku.

Zdaniem producenta, Office XP jest najważniejszym ze wszystkich do tej pory wydanych produktów serii Office. Nowa wersja tego oprogramowania ma się cechować wieloma usprawnieniami w stosunku do poprzednich wersji. Jednym z unowocześnień będzie wprowadzenie specjalnych znaczników (Smart Tags), które umożliwią automatyczne określenie charakteru dokumentu oraz wiązanie zawartych w nim treści z informacjami znajdującymi się w zasobach lokalnych i/lub Internecie.

Kolejną ciekawą funkcję przydatną szczególnie przy zastosowaniach biznesowych będzie pełna integracja pakietu z siecią poprzez wprowadzenie tzw. Office Web Components, oraz usług umożliwiających wyszukiwanie, wymianę czy publikowanie informacji za pośrednictwem SharePoint Portal Server. Oprogramowanie ma również wspierać technologię XML.

Jak poinformował Microsoft, w ciągu kilku najbliższych miesięcy przeszło 500 tys. firm będzie miało możliwość oceny Office XP w ramach specjalistycznego programu testowego. Rozpoczęcie sprzedaży pakietu Office XP w Polsce powinno nastąpić jeszcze w tym półroczu. Cena nie została jeszcze ustalona.

Microsoft Polska

www.microsoft.com/poland


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200