Nowy FortiOS 5.0

Fortinet zaprezentował nową wersję systemu operacyjnego FortiOS dla platform FortiGate (FortiOS 5.0) oraz udostępnił udoskonalone wersje trzech produktów wspomagających zadanie zarządzania bezpieczeństwem systemu informatycznego: FortiManager 5.0, FortiAnalyzer 5.0 i FortiClient 5.0.

Nowy FortiOS chroni wszystkie punkty końcowe sieci, czyli komputery stacjonarne i przenośne pracujące w firmowej sieci, a także urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Firma dodała do nowej wersji systemu FortiOS ogółem ponad 150 nowych funkcji i udoskonaleń. Funkcja "Reputacja Klienta" pozwala rozpoznawać nowych użytkowników sieci i umożliwia administratorom tworzenie zintegrowanego raportu bezpieczeństwa o każdym urządzeniu i jego działaniu. Nowością jest też umiejscowiona w chmurze usługa skanowania antywirusowego i testowania złośliwego oprogramowania w wyizolowanym środowisku (sandbox).

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Jak zabezpieczać systemy OT

Wraz z kolejną wersją systemu operacyjnego FortiOS, producent wprowadził do oferty trzy nowe produkty: FortiManager 5.0, FortiAnalyzer 5.0 i FortiClient 5.0. FortiManager 5.0 (narzędzie do zcentralizowanego zarządzenia wszystkimi urządzeniami Fortinet) oferuje możliwość "przeciągania" zasad bezpieczeństwa pomiędzy panelami, wsparcie dla protokołu IPv6 oraz nowe funkcje na interfejsie użytkownika, które ułatwiają zarządzanie fizycznymi i wirtualnymi urządzeniami zabezpieczającymi.

FortiAnalyzer 5.0 to rodzina urządzeń, które zbierają i analizują dane przekazywane z różnych urządzeń Fortinet oraz innych narzędzi kompatybilnych z serwerem SYSLOG. FortiClient 5.0 zapewnia ochronę punktów końcowych sieci obsługujących systemy Windows i Macintosh. Najważniejsze nowości oferowane przez ten produkt, to: lepsze egzekwowanie polityki bezpieczeństwa w sytuacjach poza siecią (w efekcie urządzenie nawet wtedy, gdy nie jest podłączone do sieci, nadal stosuje się firmowych zasad bezpieczeństwa).

FortiOS 5.0, FortiManager 5.0, FortiAnalyzer 5.0 i FortiClient 5.0 będzie można pobierać ze strony FortiCare.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200