Nowy Exilim Casio

W odpowiedzi na niedawną propozycję Sony w zakresie kieszonkowych aparatów cyfrowych, firma Casio zaprezentowała nowy model z serii Exilim. Nosi on symbol EX-Z4 i został zaopatrzony w zmodernizowany sensor obrazu o wyższej jakości.

Nowy Exilim Casio
Model EX-Z4 jest pierwszym aparatem cyfrowym z rodziny Exilim, który posiada matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli. Tak jak jego poprzednik - model EX-Z3, został wyposażony w obiektyw oferujący 3-krotny zoom optyczny. Maksymalna rozdzielczość wykonywanych zdjęć, jaką oferuje nowy Exilim, wynosi 2304 x 1728 pikseli.

Casio Exilim EX-Z4 stanowi konkurencję dla zaprezentowanego niedawno aparatu cyfrowego Sony DSC-T1:http://www.pcworld.pl/news/60289.html . W kwestii rozmiarów, oba urządzenia różnią się od siebie w nieznacznym stopniu. Rozmiary Exilima to 87 x 57 x 23 mm. Dla porównania rozmiary modelu oferowanego przez Sony to 91 x 60 x 21 mm. Propozycja Casio jest odrobinę lżejsza - 129 gramów, w porównaniu do Sony DSC-T1: 180 gramów. Dużą różnice stanowi natomiast obiektyw nowego Exilima, który w przeciwieństwie do modelu DSC-T1 nie jest bezpośrednio wbudowany w obudowę aparatu. Owocuje to dłuższym czasem uruchamiania oraz dodatkowym odgłosem wysuwanego obiektywu.

Cena aparatu, który według przedstawicieli Casio trafił już na część rynków międzynarodowych, została ustalona na 450 USD.

Więcej informacji:

http://world.casio.com/exilim/en/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200