Nowy Dyrektor Generalny Dell w Polsce

Wojciech Głownia objął stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Dell. Będzie podlegał Anji Monrad, nowemu dyrektorowi generalnemu na region CEE. Do tej pory sam zajmował to stanowisko.

Nowy Dyrektor Generalny Dell w Polsce
Wojciech Głownia zastąpi Astera Papazyana, który odchodzi z Della. Nowy szef polskiego oddziału będzie podlegał bezpośrednio Anji Monrad, powołanej na początku czerwca na stanowisko dyrektora generalnego regionu CEE, (kraje Europy Centralnej i Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw). Przejmie ona od Wojciecha Głowni bezpośrednie zarządzanie rynkami w regionie CEE.

Wojciech Głownia jest związany z Dellem od 2012 roku. Pracę w firmie rozpoczynał jako Solutions Director, a w marcu 2013 awansował na stanowisko dyrektora generalnego regionu, obejmującego zasięgiem 27 krajów (m. in. Ukrainę, Rumunię, Węgry, Bułgarię oraz kraje Wspólnoty Niepodległych Państw z wyłączeniem Rosji).

Zobacz również:

  • Dell XPS 13 w odświeżonym wydaniu powalczy z Apple
  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld
  • Nowy dyrektor w LOT

Wojciech Głownia ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami z branży IT i telekomunikacyjnej. Przed przejściem do Della pracował na stanowisku dyrektora generalnego Siemens Enterprise Communications Poland, a wcześniej na stanowisku dyrektora zarządzającego polskich oddziałów firm Avaya i Damovo. W latach 1995 - 2003 zarządzał 3Com, początkowo jako Country Manager w Polsce i krajach bałtyckich, następnie jako Regional Manager dla Europy Wschodniej, krajów CIS i Grecji. Karierę zaczynał na początku lat 90. jako szef sprzedaży, a następnie dyrektor zarządzający w firmie Doctor Q.

Głownia jest absolwentem Wydziału Mechaniki na Politechnice Krakowskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200