Nowy CTO w IT Solution Factor

Mająca swoją siedzibę w Warszawie spółka IT Solution Factor (integrator systemów informatycznych) ma nowego CTO. Został nim z dniem 1-go kwietnia Mikołaj Wiśniak.

CTO

IT Solution Factor posiada najwyższy status partnerski VMware Principal Solution Provider i od początku działalności mocno inwestuje w rozwój kompetencji VMware. Jak wynika z opublikowanego komunikatu, nowy CTO spółki będzie rozwijać działy inżynierskie Security & Business Continuity oraz IT Integration. Będzie również odpowiedzialny za kreowanie kierunku rozwoju firmy w obszarze technologii.

Mikołaj Wiśniak jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, ze specjalizacją sieci komputerowe. Od 2017 roku zajmował stanowisko szefa zespołu inżynierów wsparcia sprzedaży w amerykańskiej korporacji VMware na region Europy Środkowej.

Zobacz również:

  • 10 rzeczy, które spędzają sen z powiek liderom IT
  • Twitter będzie miał nowego CEO

Wcześniej od 2014 roku dołączył do zespołu tego producenta jako starszy inżynier wsparcia sprzedaży. Koncentrował się w tamtym czasie na adopcji zaawansowanych rozwiązań wirtualizacji infrastruktury w największych przedsiębiorstwach w Polsce i regionie.

Przed karierą w VMware kierował rozwojem systemów IT w branży automotive w Niemczech i Rosji. Przez kilkanaście lat pełnił różne funkcje w zarządzaniu i architekturze systemów informatycznych, często występował w roli prezentera na branżowych konferencjach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200