Nowości w przeglądarkach

Firmy Apple, Macromedia, Opera, Mozilla oraz Sun Microsystems połączyły swoje siły w celu stworzenia nowej technologii wtyczek do przeglądarek internetowych.

Mozilla Foundation, Apple, Macromedia, Opera oraz Sun Microsystems zapowiedziały całą serię zmian w technologii wtyczek (pluginów) do przeglądarek internetowych, która ma w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez sieć i programy do tworzenia serwisów internetowych.

Zmieni ona m.in. system Netscape Application Program Interface (NPAPI) tak, by lepiej współpracował z wtyczkami typu Flash, Shockwave, QuickTime czy Java, rozszerzone zostanie wsparcie dla internetowych przekazów audio i wideo, zmiany dotyczyć będą również tego, w jaki sposób będą pisane (programowane) wtyczki. Nowa technologia ma być włączona do kolejnych wersji przeglądarek Firefox, Mozilla, Safari i Opera, a także innych programów, które zdecydują się przyłączyć do projektu.

Zobacz również:

  • Firefox zapewni o wiele lepszą prywatność
  • Mozilla zaprezentowała mobilną wersję znanej aplikacji Thunderbird
  • 6 powodów, dla których warto wymienić komputery Mac z CPU Intel
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200