Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery

Google aktualizuje swoją platformę do wideorozmów. Pojawiły się nowe funkcje oparte o sztuczną inteligencję.

Google w dalszym ciągu rozwija własną usługę do wideorozmów - Google Meet. Oprogramowanie zintegrowane z pakietem usług biurowych Google Workspace otrzymało właśnie znaczącą aktualizacje.

Google Meet z kolejną nowością
Źródło: blog.google.com

Google Meet z kolejną nowością

Źródło: blog.google.com

Wyszukiwarkowy gigant dąży do połączenia Google Meet oraz Duo w jedną, uniwersalną aplikacje do komunikacji w formie wideorozmów.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Wojsko ma swój autorski komunikator - poznajcie Merkury 2.0
  • Google Meet z nową funkcją - 360-stopniowym wirtualnym tłem

Google kończy z dualną wizją wykorzystania aplikacji Google Meet w zastosowaniach biznesowych oraz Google Duo dla użytkowników indywidualnych.

W czasie pandemii COVID-19 Google Meet zyskało ogromną popularność. Google nie zamierza z niej rezygnować - to właśnie Google Meet będzie komunikatorem wideo, który przejmie funkcje z Duo.

Google udostępniło dla użytkowników Meet funkcje znane z Google Duo. Popracowano nad nowym interfejsem użytkownika oraz dodatkowymi opcjami tła, filtrami, efektami, a także transkrypcją na żywo. Kolejnymi nowościami są lepsza jakość dźwięku i obrazu oraz możliwość regulacji oświetlania.

Komunikator wideo Google Meet otrzymał właśnie nowy mechanizm pozwalający efektywnie oddzielać użytkownika oraz obiektów znajdujących się w tle. Rozwiązanie skorzysta z zasobów chmurowych, przez co odciąży zużycie procesora w urządzeniu o około 30%. Takie działanie przełoży się na zauważalnie dłuższe czasy pracy na baterii podczas wideorozmów.

Jednocześnie Google poinformowało o całkowitym wygaszeniu Google Duo. Usługa przestanie być dostępna do końca 2022 roku. Wszystkie dane użytkowników zostaną przeniesione do nowej wersji Google Meet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200