Nowości rynkowe

Wirtualna biblioteka Quantum DXi V1000

DXi V1000 jest maszyną wirtualną, która łączy możliwości procesu deduplikacji z elastycznością właściwą dla środowiska wirtualizowanego. Rozwiązanie to może chronić do 2 TB danych zlokalizowanych na fizycznych lub wirtualnych serwerach, umożliwiając replikację do innej maszyny DXi lub do usługi w modelu cloud computing. Deduplikacja odbywa się podczas transmisji danych (inline), zatem można w ciągu 2,5 godz. skopiować 2 TB danych. Obsługiwana jest deduplikacja o zmiennym bloku, replikacja do drugiego urządzenia, wsparcie dla protokołu OST, a także szyfrowanie danych w locie.

DXi V1000 jest maszyną wirtualną pracującą w środowisku VMware, integruje się z oprogramowaniem do backupu, umożliwiając ochronę maszyn fizycznych i wirtualnych. W organizacjach wieloodziałowych Quantum proponuje zainstalowanie DXi V1000 w oddziałach zdalnych oraz fizycznego urządzenia DXi w centralnym data center. Wykorzystując wbudowany mechanizm replikacji, dane z każdego z urządzeń mogą być automatycznie przesyłane do centralnego urządzenia.

W cenie oprogramowania zawarte są wszystkie niezbędne funkcjonalności: obsługa NAS (NFS i CIFS) oraz Symantec OST, deduplikacja i kompresja, szyfrowana replikacja, deduplikacja z wykorzystaniem serwera backupu (oprogramowanie Dxi Accent), raportowanie z użyciem DXi Advanced Reporting.

Systemy telekonferencji Cisco Telepresence TX9000

Firma Cisco poinformowała, że od początku maja rozpoczyna sprzedaż w Polsce systemów Cisco Telepresence TX9000. Jest to platforma komunikacji o wysokiej jakości obrazu i dźwięku, dostarczająca zaawansowane funkcje do udostępniania treści. Rozwiązanie jest przeznaczone do prowadzenia rozmów biznesowych o znaczeniu krytycznym, takich jak negocjacje korporacyjne czy przekazywanie komunikatów w sytuacjach kryzysowych do zespołów rozproszonych po całym świecie.

System TX9000 pozwala na udostępnianie treści na trzech głównych ekranach systemu TelePresence, wskazywanie i podświetlanie, korzystanie z tablic interaktywnych, przenoszenie treści między ekranami oraz wprowadzanie danych z różnych źródeł. Punktem końcowym mogą być dedykowane urządzenia, ale także desktopowe systemy PC i urządzenia mobilne.

W konfiguracji podstawowej zapewnia obsługę rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, natomiast funkcje udostępniania danych obsługują rozdzielczość 1080p przy 30 klatkach na sekundę, przy czym zapotrzebowanie na pasmo jest mniejsze o 20% w porównaniu do poprzedniego urządzenia z oferty Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200