Nowości rynkowe

Trend Micro dostarcza narzędzi do oceny reputacji aplikacji mobilnych

Zaprezentowane przez firmę Trend Micro narzędzie o nazwie Mobile App Reputation służy do automatycznej identyfikacji i oceny zagrożeń związanych z aplikacjami mobilnymi. Najważniejszymi z zagrożeń są potencjalne ataki złośliwego oprogramowania, próby kradzieży informacji oraz nadmierne wykorzystanie zasobów, takich jak przepustowość łącza i moduł telefoniczny. Do pracy Mobile App Reputation wykorzystuje się technologię cloud computing, rozwiniętą razem z opracowywaniem oprogramowania antywirusowego korzystającego z analizy reputacji plików i witryn za pomocą usług online świadczonych przez dostawcę oprogramowania. Technologia ta analizuje kod stron, z którymi łączą się aplikacje, a z drugiej strony metody funkcjonowania samych aplikacji. Dzięki skorelowaniu zdobytych informacji można wyśledzić aplikacje potencjalnie naruszające bezpieczeństwo urządzeń mobilnych.

Podobnie jak usługa Google Bouncer Service, rozwiązanie Mobile App Reputation dokonuje analizy dodatkowych cech aplikacji mobilnych, ale ocenia reputację plików również w repozytoriach innych niż Android Market, obsługując platformy Android i Symbian. Obecnie śledzi i monitoruje ponad 250 tys. aplikacji.

Schneider Electric integruje się z Cisco EnergyWise

Podczas konferencji Cisco Live firmy Schneider Electric i Cisco przedstawiły zintegrowane rozwiązania z dziedziny zarządzania energią przeznaczone dla budynków i centrów danych. Pierwszym etapem było wydanie serwera aplikacyjnego Schneider Electric Torana, który łączy rozwiązania EcoStruxure z EnergyWise oraz wtyczki do rozwiązań Data Centers Suite Cisco UCS Manager Plug-In. Dzięki nim można zintegrować zarządzanie energią w całym budynku w powiązaniu z działaniami, które dokonuje dział IT w obrębie zarządzania centrum przetwarzania danych. W ten sposób użytkownicy oprogramowania StruxureWare Data Center Operations Suite mogą analizować pracę urządzeń zasilania i chłodzenia oraz rozpoznawać ograniczenia sieci i dostępnej przestrzeni. Umożliwi to automatyczne dostosowanie poziomu zasilania dla całego obiektu lub jego wybranej strefy, co pomoże utrzymać równowagę pomiędzy obciążeniem systemów chłodzących i zasilających a wydajnością centrum danych. Taka kombinacja rozwiązań pozwala też na śledzenie w czasie rzeczywistym wszystkich urządzeń w centrum danych, począwszy od momentu zamówienia, aż po zakończenie funkcjonowania. Rozwiązania będą dostępne od czerwca 2012.

Quest vWorkspace 7.5 zarządzi wirtualizacją desktopów

Najnowsza wersja Quest vWorkspace 7.5 jest przeznaczona do zarządzania środowiskiem wirtualnych desktopów (VDI), oferując funkcje upraszczające i automatyzujące centralne zarządzanie VDI. Wersja ta wprowadza obsługę wirtualizacji w środowisku Microsoft Hyper-V także w wersji Microsoft Hyper-V Server. Integracja zapewnia pełne zarządzanie cyklem życia zwirtualizowanych desktopów dla każdego aspektu środowiska VDI, obejmując tworzenie, usuwanie, dodawanie czy aktualizację. Wprowadzone narzędzia vWorkspace Instant Provisioning oraz HyperDeploy umożliwiają natychmiastowy provisioning wirtualnych desktopów i hostów zdalnego pulpitu RD Session Host (wcześniej znany jako Terminal Server) na wielu maszynach jednocześnie.

Ciekawą funkcją jest buforowanie najczęściej używanych bloków referencyjnego obrazu maszyny wirtualnej (golden image) w pamięci podręcznej, dzięki czemu żądane dane są pobierane z dysku tylko wtedy, kiedy nie znajdują się w cache. Umożliwia to zmniejszenie liczby wymaganych operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) do 99%, dzięki czemu spada obciążenie macierzy dyskowych przy uruchamianiu wielu desktopów jednocześnie. Przy tym rozwiązaniu można także wykorzystać bezpośrednio połączone dyski DAS (Direct Attached Storage), eliminując konieczność stosowania sieci SAN. Narzędzie vWorkspace 7.5 Desktop Clouds umożliwi dostarczenie nawet tysięcy wirtualnych desktopów w ciągu kilku minut, obsługuje ono dwuskładnikowe uwierzytelnienie, wprowadzono dodatkową warstwę zabezpieczeń dla wtyczek vWorkspace Connectors wykorzystywanych przez użytkowników korzystających z dowolnych urządzeń mobilnych, ponadto wprowadzono obsługę LAN i WAN dla usługi Microsoft Lync/Office Communicator i innych aplikacji VoIP, rozszerzając w ten sposób zasięg projektów VDI.

Zarządzanie usługami od HP

Firma HP poinformowała o wydaniu nowej wersji oprogramowania HP Business Service Management (BSM) 9.12 przeznaczonego do zarządzania usługami informatycznymi. Narzędzie to obsługuje zarządzanie wydajnością i incydenty w infrastrukturze IT, ułatwiając eliminowanie potencjalnych problemów na ich wczesnym etapie. W rozwiązaniu HP BSM 9.12 wprowadzono nowy moduł analityczny o nazwie HP Service Health Analyzer (SHA), oparty na modelu usług uruchomieniowych HP. Moduł ten umożliwia przeglądanie usług aplikacyjnych w czasie rzeczywistym, dokonując korelacji nieprawidłowości w pracy infrastruktury informatycznej z historycznymi danymi dotyczącymi wydajności. Dzięki temu można zapobiegać przestojom, wdrażając odpowiednie środki i procedury, zanim problemy staną się na tyle poważne, że zagrożą świadczeniu usług informatycznych zgodnie z umowami SLA. Narzędzie HP BSA działa niezależnie od tego, czy aplikacje są uruchomione w systemie firmy, czy na zewnątrz, ponadto obsługuje w przezroczysty sposób wirtualizację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200