Nowości oprogramowania z HP

Nowy serwer aplikacyjny HP i więcej w OpenView.

Nowy serwer aplikacyjny HP i więcej w OpenView.

W ramach przedstawionej przed tygodniem strategii oprogramowania Hewlett-Packard zaprezentował aż kilkanaście nowych produktów. Część była dotąd rozwijana w ramach serii OpenView, część to dziedzictwo po firmie Bluestone Software, przejętej przez HP w ub.r.

Serwer aplikacyjny

HP Bluestone Total-e-Server to serwer aplikacyjny zrealizowany za pomocą technologii J2EE i XML. Według producenta, to jedyny serwer, który oferuje funkcje zarządzania wersjami udostępnianych za jego pośrednictwem aplikacji. Efektem ma być większa kontrola nad modyfikacjami dokonywanymi w aplikacjach. Funkcjonalność Total-e-Servera rozszerzają Total-e-Syndication i Total-e-Transactions. Pierwszy z nich to zestaw komponentów, umożliwiających dystrybucję różnych informacji za pośrednictwem XML. Drugi to system transakcyjny Javy zgodny ze specyfikacją JTS.

Nowością jest też HP e-Speak Service Engine, zbiór bibliotek programistycznych, ułatwiający tworzenie rozwiązań za pomocą XML API. Zapowiadany jest również e-Speak Enterprise Java Bean (EJB) Bridge, który umożliwi aplikacjom pracującym na serwerach zgodnych ze specyfikacją J2EE wymianę informacji z aplikacjami opartymi na e-Speak. Produktu należy się spodziewać w czerwcu br. Natomiast do końca br. e-Speak Service Engine XML Conversation Server zostanie zintegrowany z motorem XML, zawartym w rozwiązaniu dostarczanym dotychczas przez firmę Bluestone.

Całości dopełnia oprogramowanie HP Process Manager 5.0, które ma ułatwić inicjowanie i nadzorowanie komunikacji pomiędzy firmami przekazującymi informacje przez Internet XML, e-mail, EDI i in. Premiera produktu jest zapowiadana na maj br. Moduł Smart Plug-in umożliwi zarządzanie rozwiązaniami Bluestone z poziomu HP OpenView.

Zarządzanie siecią

Nowym produktem w serii OpenView, zapowiadanym na czerwiec br., jest Network Node Manager Multicast 1.0, umożliwiający kontrolowanie jakości transmisji multimedialnych IP multicast, obciążenia sieci i rozbudowy infrastruktury sieciowej.

Pakietem przeznaczonym dla operatorów internetowych jest HP Open-View Problem Diagnosis 1.0. Narzędzie to będzie dostępne w marcu w wersjach dla Windows NT/2000, Solaris i HP-UX. Monitorowanie wydajności pracy usług internetowych ma zapewnić nowa wersja pakietu HP OpenView Internet Services 3.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200