Nowości na Storage Networking World

W dniach od 15 do 18 października w Dallas (USA) odbyły się targi Storage Networking World, na których wiodący producenci systemów pamięci masowych zaprezentowali swoje nowości.

Seagate, IBM i LSI pracują nad technologią, która pozwoli dyskom twardym szyfrować dane. Seagate, który nadał technologii nazwę Full Disk Encryption (FDE), zamierza wprowadzić w najbliższym czasie to rozwiązanie do wielu produkowanych przez siebie dysków. Firma, jako członek Trusted Computing Group, pracuje nad protokołem bezpieczeństwa, który będzie obsługiwać dyski zgodne z FDE.

Emulex, Nuova, QLogic i Network Appliance pracują wspólnie nad rozwiązaniami FCoE (Fibre Channel over Ethernet). Emulex zapowiada, że pierwsze produkty FCoE trafią do producentów pamięci masowych (celem przetestowania ich) w pierwszej połowie 2008 r. Pierwsze produkty wspierające technologię FCoE trafią na rynek w drugiej połowie przyszłego roku.

Zobacz również:

  • HPE przejmuje Zerto
  • HPE Alletra 9000 – ewolucja technologii HPE Primera
  • HPE Alletra – ewolucja technologii HPE Nimble Storage
Nowości na Storage Networking World
EMC wprowadził na rynek wirtualną bibliotekę DL4000 rok temu (patrz tutaj). Firma zaprezentowała na targach nową wersję biblioteki (DL4000 EMC Disk Library), która może obecnie zawierać dyski twarde o pojemności 1 TB (w tym dyski SATA II o tej pojemności), wspiera kompresowanie danych (rozwiązanie sprzętowe) oraz zapisuje dane z użyciem technologii RAID 6. Oprogramowanie dołączane do biblioteki zawiera szereg nowych narzędzi, które ułatwiają zarządzanie wirtualnymi taśmami.

IBRIX i firma Mellanox (specjalizująca się w rozwiązaniach InfinBand) pokazały system pamięci masowej NAS (Network-Attached Storage) dedykowany dla użytkowników przetwarzających intensywnie dane. System - integrujący bramę do serwera plików o nazwie Fusion (IBRIX) z adapterami InfiniBand produkowanymi przez Mellanox) - przesyła dane przez połączenia InfiniBand.

Microsoft zapowiedział rozpoczęcie dostaw oprogramowania System Center Data Protection Manager 2007 (DPM). Oprogramowanie składowania DPM jest komponentem rodziny produktów zarządzania Microsoft System Center, zapewniającym odtwarzanie z dysków i archiwowanie na taśmach w środowisku Microsoftu. Nowa wersja ma ulepszone wsparcie Exchange, baz danych SQL Server oraz Sharepoint Portal Server. Produkt zapewnia możliwości ciągłej ochrony danych, fotografii stanu dla aplikacji Microsoftu i serwerów plików, zintegrowane z nośnikami dyskowymi lub taśmowymi.

Nowości na Storage Networking World
Firma Hitachi zaprezentowała macierz dyskową dla firm z sektora MSP, nadając jej nazwę Simple Modular Storage 100. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w zarządzaniu systemami pamięci masowych. Rozwiązanie jest zintegrowane z oprogramowaniem Veritas Backup Exec (Symantec) i Microsoft Windows. Cena - od 5000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200