Nowości firmy Bosch Security do monitoringu

Bosch Security Systems poszerzył ofertę o trzy produkty. Pierwszy z nich to sieciowa kamera IP Dinion wspierająca rozdzielczość HD, drugi to rejestrator wizyjny HD serii 700 z gotowym do użycia rozwiązaniem HD CCTV, a trzeci to nowa wersja systemu BIS (Building Integration System).

Kamera IP Dinion HD 1080p dzień/noc rejestruje obrazy z rozdzielczością 1080p. Zintegrowany z kamerą układ analizy obrazu (Intelligent Video Analysis - IVA) wyświetla na ekranie informację o każdej sytuacji alarmowej.

IVA rejestruje istotne szczegóły scen, które można zapisać w celu późniejszej analizy przy pomocy funkcji Bosch Forensic Search. Rozwiązanie wspiera technologię PoE (Power over Ethernet) i pobiera od 4,8 do 8,4 W mocy (co zależy od trybu pracy kamery oraz rodzaju źródła zasilania).

Zobacz również:

  • Bosch ogłosił zamiar zakupu firmy TSI Semiconductors
  • System operacyjny HarmonyOS trafia do kamer CCTV

Drugą nowością jest urządzenie do zapisywania w czasie rzeczywistym obrazów HD i SD oraz do zarządzania zarchiwizowanymi materiałami. Rejestrator wizyjny serii 700 może obsługiwać do 32 kanałów odbierających obrazy z kamer analogowych oraz sieciowych (IP). Urządzenie pracują zgodnie z wymaganiami CCTV, zawiera cztery twarde dyski (pracujące w RAID-4).

Nowości firmy Bosch Security do monitoringu
Producent sprzedaje rejestratory razem z oprogramowaniem Bosch Video Client (BVC), które umożliwia zdalne odtwarzanie zapisu na żywo oraz z materiałów zarchiwizowanych w rozdzielczościach HD 1080p i 720p, a także SD oraz analogowych 4CIF/D1. Program umożliwia obsługę 32 kamer H.264, a w środowiskach hybrydowych może obsługiwać do 8 lub do 16 kamer analogowych oraz do 8 lub do 16 kanałów IP. Pamięć rejestratora serii 700 można rozbudować do 8 TB oraz można do niego podłączyć dodatkową zewnętrzną macierz dyskową.

Nowa wersja (2.4) oprogramowania BIS - modułowa platforma do centralnego zarządzania sygnalizacją alarmową i integracji podsystemów - oferuje obsługę najnowszych systemów operacyjnych, w tym Windows Server 2008 R2 oraz Windows 7. System BIS 2.4 jest standardowo wyposażony w Microsoft SQL Server 2008 Express Edition (wystarczającą do mniejszych wdrożeń). Obsługuje on również wszystkie inne wersje SQL Server 2008 oraz SQL Server 2005 SP2.

Mechanizm wideo (Video Engine) został usprawniony i obsługuje ekrany panoramiczne (16:9 i 16:10), a nowy mechanizm rejestracji wideo (Video Recording Engine; VRE) stanowi bramkę dla kamer innych producentów i obsługuje około 800 różnych modeli kamer, w tym kamery Bosch MP. Można do niego podłączyć najnowsze rejestratory Bosch, na przykład Divar 700, VRM, jak również popularne urządzenia innych producentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200