Nowości dla MSP na targach Interop

Na odbywających się w tym tygodniu targach Interop 2008 (Las Vegas; 27 kwietnia - 2 maja) szereg firm prezentuje produkty przeznaczone dla małych i średnich firm. A oto kilka takich rozwiązań pokazanych przez Netgear.

Nowości dla MSP na targach Interop
Punkt dostępowy WNDAP330 wyposażony w dwa układy radiowe, które mogą obsługiwać połączenia 802.11n oraz 802.11abg. Jednak klientów 802.11n może obsługiwać w tym samym czasie tylko jeden układ radiowy. Dlatego w praktyce najczęściej jeden układ obsługuje połączenia 802.11n, a drugi połączenia 802.11abg. Jest to pierwszy produkt 802.11n firmy Netgear przeznaczony dla sektora MSP (wcześniejsze były przeznaczone dla użytkowników domowych i sektora SOHO). Urządzenie zawiera port Ethernet 10/100/1000, port konsoli (zarządzanie) i trzy zewnętrzne anteny. Cena rozwiązania - 475 USD.

Kolejne nowości firmy Netgear to dwa gigabitowe przełączniki linii Smart Switch obsługujące funkcjonalności, które były do tej pory stosowane w przełącznikach z wyższej półki. Są to pierwsze (24-portowe i 48-portowe) przełączniki Smart Switch, które obsługują statyczny routing. Urządzenia są wyposażone w dwa lub cztery porty SFP (które mogą obsługiwać połączenia światłowodowe) i kosztują od 925 do 1665 USD.

Zobacz również:

Trzeci przełącznik (24-portowy) nie obsługuje statycznego routingu, ale oferuje za to szereg nowych funkcjonalności, które zwiększają bezpieczeństwo sieci LAN i pozwalają lepiej obsługiwać aplikacje głosowe (VoIP). Cena tego przełącznika 575 USD.

Netgear pokazuje na targach swoją pierwszą pamięć masową NAS należącą do linii ReadyNAS Pro, która zawiera sześć kieszeni na dyski twarde. Urządzenie może przechowywać do 6 TB danych, obsługuje technologię RAID Poziomy 0, 1 i 6) i jest sprzedawane razem z chronionym patentami oprogramowaniem X-RAID2, które zawiaduje automatycznie zasobami dyskowymi i wolumenami (np. w przypadku dołączania do systemu nowych napędów). Rozwiązanie wejdzie na rynek w trzecim kwartale br. i będzie kosztować od 2000 USD.


TOP 200