Nowości Windows 11

Microsoft udostępnił wczoraj użytkownikom zarejestrowanym w kanałach Dev i Beta kolejną, testową kompilację systemu Windows 11, oznaczając ją numerem 22000.160. Użytkownicy dostali też pierwsze, oficjalne już obrazy ISO systemu Windows 11, które są zgodne z kompilacją 22000.132.

Windows 11

Firma informuje również, że w przypadku obrazu ISO systemu Windows 11 , użytkownicy mają okazję zapoznać się ze zmodyfikowanym mechanizmem konfigurowania tego oprogramowania, który obsługuje nowa aplikacja "Get Started".

W dokumencie opisującym kompilację 22000.160 informatycy Microsoftu informują, że wprowadzili poprawkę do funkcji informującej użytkowników, jak długo potrwa operacja restartu systemu po jego aktualizacji. Niestety zmiana powoduje, że informacja taka pojawia się tylko na komputerach zawierających dyski SSD. Komputery zawierające standardowe dyski twarde (HDD) nie wyświetlą takie informacji. Microsoft obiecuje jednak, że jedna z najbliższych poprawek zlikwiduje ten błąd.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Microsoft opublikował na tej stronie dokładny opis kompilacji 22000.160 oraz listę wymieniającą wprowadzone do niej poprawki oraz usprawnienia.

Warto też w tym momencie przypomnieć, że Microsoft udostępnił testerom wcześniej w tym tygodniu nowe kompilacje systemu Windows 10 21H1 i kolejną wersję systemu Windows 10 oznaczoną numerem 21H2.

System Windows 10 21H2 (kompilacja 19044.1200) nie zawiera żadnych istotnych nowości, a tylko zapowiadane wcześniej funkcje, takie jak obsługa procesorów graficznych przez WSL (Windows Subsystem for Linux) czy wdrożenia Azure IoT EFLOW (Edge for Linux on Windows) obsługujące technologię maszynowego uczenia. Oczekuje się, że premiera systemu Windows 10 21H2 będzie mieć miejsce jesienią, być może już w październiku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200