Nowości WLAN na targach Interop

Na odbywających się w pierwszym tygodniu maja targach Interop wielu producentów zaprezentowało swoje nowe wyroby. Znalazły się wśród nich firmy produkujące rozwiązania WLAN. Oto trzy nowe produkty opracowane przez firmy Aruba i Siemens.

Aruba zaprezentowała Personal Access Point. Jest to oprogramowanie instalowane w pamięci punktu dostępu. Urządzenie można podłączyć do dowolnego portu Ethernet i następnie przesyłać np. dane z notebooka do sieci korporacyjnej, transportując je przez bezpieczny tunel IPSec.

Oprogramowanie można zainstalować na dowolnym, produkowanym już punkcie dostępu, zamieniając go w Personal Access Point. Oprogramowanie można wcześniej skonfigurować, tak aby pracowało zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w danej firmie. Następnie punkt dostępu można zainstalować w odległym biurze firmy i przystąpić do pracy.

Zobacz również:

  • Siemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance

Personal Access Point przekazuje cały ruch WLAN przez bezpieczny tunel IPSec do przełącznika WLAN/Aruba zainstalowanego w sieci korporacyjnej. Jeśli Personal Access Point zagubi się lub zostanie skradziony, nie może być w żaden sposób wykorzystany przez potencjalnego włamywacza do uwierzytelnienia się w korporacyjnej sieci LAN.

Personal Access Port można też zainstalować w miejscu publicznym, np. w hotelu. Gdy użytkownik zaloguje się do sieci hotelowej (używając firmowego portalu WWW), urządzenie aktywuje tunel IPSec i użytkownik może w kolejnym kroku uwierzytelnić się z swojej sieci korporacyjnej.

Oprogramowanie Personal Access Point kosztuje ok. 250 USD (zależnie od modelu urządzenia, na którym będzie uruchomione).

Nowości WLAN na targach Interop
Siemens zaprezentował dwa nowe produkty: platformę HiPath Wireless (przełączniki WLAN i tzw. cienkie punkty dostępu) oraz OptiPoint WL2 Professional. OptiPoint WL2 Professional to telefon WLAN (zgodny ze standardami 802.11b i g), który można uruchamiać w sieciach bezprzewodowych przesyłających głos w oparciu o protokół SIP (Session Initiation Protocol). Cena telefonu (który wejdzie na rynek we wrześniu br.) - 495 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200