Nowości VMware na konferencji VMworld 2013

Podczas konferencji VMworld 2013 zaprezentował najnowsze narzędzia – wirtualizację sieci NSX, Virtual SAN, pakiet vCloud oraz usługi i certyfikacje.

VMware NSX jest platformą wirtualizacji sieci, która zapewnia model obsługi sieci oparty na oprogramowaniu. Sieci wirtualne są budowane, obsługiwane i administrowane tak, jak programy, korzystając z opartej na sieciach fizycznych łączności IP. Platforma obejmuje warstwy od 2 do 7 i powstała na bazie Nicira NVPTM i VMware vCloud Network and Security. Wirtualne sieci NSX obsługują istniejące aplikacje w każdej fizycznej infrastrukturze sieciowej bez konieczności dokonywania zmian. Usługi NSX zostały zintegrowane z jądrem hypervisora i mogą obsługiwać przepływ danych w sieci do 1TB na sekundę, w ramach klastra złożonego z 32 hostów.

W ramach sieci organizowanej przez NSX będzie można połączyć także środowiska fizyczne i wirtualne, wprowadzić platformy bezpieczeństwa sieci, takie jak zapory sieciowe i urządzenia IPS, load balancing lub optymalizację WAN. Wsparcie dla NSX ogłosiło już 20 firm, będących partnerami VMware. VMware NSX trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób
  • Efektywny marketing napędzany przez AI
  • Silniejsza cyberprzestrzeń RP

VMware Virtual SAN łączy lokalne dyski serwerów i pamięci flash, tworząc wysokowydajny, odporny na błędy, wspólny system magazynowania danych, opracowany z myślą o maszynach wirtualnych. Virtual SAN (podobnie jak NSX) działa w architekturze rozproszonej i zapewnia poziom wydajności wejścia/wyjścia porównywalny ze średniej wielkości macierzami dyskowymi, zachowując przy tym niskie koszty, właściwe dla dysków połączonych bezpośrednio. Darmowa, publiczna wersja beta rozwiązania VMware Virtual SAN będzie dostępna w trzecim kwartale bieżącego roku.

Pakiet VMware vCloud Suite 5.5 służy do budowy i eksploatacji chmury prywatnej vSphere, wyposażonej w usługi automatyzacji pracy, wdrażania, konfiguracji i kontroli nad aplikacjami pracującymi w chmurze. Oprogramowanie vCloud wykorzystuje platformę wirtualizacji VMware vSphere 5.5, wyposażoną w kilka nowości, takich jak vSphere App HA, które wykrywa awarie aplikacji lub systemu operacyjnego i przywraca ich pracę oraz vSphere Flash Read Cache, która umożliwia wirtualizację pamięci flash podłączonych do serwera, znacznie redukując opóźnienia w pracach aplikacji. Nowością jest także opcja vSphere Big Data Extensions dedykowana do uruchamiania oprogramowania Big Data takiego jak Apache Hadoop. VMware vSphere 5.5 obsługuje teraz nową generację procesorów Intela: Xeon E5 v2 i Atom C2000. Do monitorowania obciążenia procesów i kondycji systemu może posłużyć rozszerzenie VMware vSphere with Operations Management.

VMware vCloud Suite 5.5 będzie dostępny w trzecim kwartale bieżącego roku i będzie sprzedawany z licencją na jeden procesor w cenie od 4,995 USD za jednostkę. Pakiet VMware vSphere with Operations Management 5.5 będzie dostępny w trzech wersjach: Standard, Enterprise oraz Enterprise Plus. Wyjściowa cena produktu to 1,745 USD za procesor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200