Nowości Rynkowe

Półka dyskowa Thomas Krenn JBOD J2460

Firma Thomas Krenn zaoferowała półkę dyskową 4U o wysokiej gęstości przechowywania danych. Półka J2460 służy do bezpośredniego dołączenia zasobów dyskowych do serwera, może być wyposażona w 60 dysków SAS 2.0 (6 Gbit/s) hot-swap o całkowitej powierzchni 180 TB brutto. Wszystkie najważniejsze podzespoły, włącznie z kontrolerami I/O, są redundantne. Każdy z modułów I/O ma cztery porty SFF-8088 SAS, co umożliwia osiągnięcie przepustowości do 19 200 MB/s. W miarę potrzeb możliwe jest także połączenie łańcuchowe z kolejnymi półkami, by zwiększyć pojemność. Aby ułatwić podział zasobów, możliwe jest partycjonowanie wielu dysków, a także podział stref split-bus zoning.

Półka jest certyfikowana do systemów Nexentastor oraz Windows 2012 Server. Sugerowana cena producenta zaczyna się od 7990 euro.

Agregat Rittal TopTherm

Rittal opracował nową generację urządzeń chłodzących w klasach mocy od 8 od 40 kW. Urządzenia bazują na systemie szaf sterowniczych TS 8. Seria składa się z modułowych jednostek, takich jak: moduły wodne, chłodnicze oraz moduł elektryczny ze sterownikiem. Pokrywa przy tym siedem klas popularnych zakresów mocy chłodniczej, od 8 do 40 kW. Nowością tej konstrukcji jest wprowadzenie wentylatora skraplacza umieszczonego na dachu szafy, wprowadzono także zmiany w logice kontrolera, co ogranicza liczbę cykli załączania oraz wyłączania głównych komponentów, takich jak: kompresor, wentylator skraplacza oraz pompa czynnika chłodniczego, zwiększając w ten sposób wydajność energetyczną. Urządzenia przystosowane są do zasilania napięciem 400 V/50 Hz i 460 V/60 Hz, wprowadzono także sterowanie napięciem 24 V prądu stałego, co odpowiada na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Zapory sieciowe Palo Alto Networks

Firma Palo Alto Networks, zajmująca się bezpieczeństwem sieci, wprowadza na rynek nowe produkty do ochrony sieci firmowych opartych na infrastrukturze fizycznej z elementami wirtualizacji. Wśród oferowanych rozwiązań znajdują się:

- wirtualizowane zapory sieciowe serii VM, dedykowane do ochrony środowiska cloud computing

- usługa WildFire koncentrująca się na zapobieganiu złośliwemu oprogramowaniu przy wykorzystaniu analizy w chmurze

- sprzętowe firewalle serii PA-3000 dla firm z sektora MSP

- platforma zarządzania M-100.

Wraz z nowymi produktami Palo Alto Neworks udostępniło system operacyjny PAN-OS 5.0, który wprowadza obsługę ochrony środowisk cloud computing, uproszczenie zarządzania, usprawnienia w obsłudze IPv6 oraz lepszą kontrolę ruchu SSL w firmach. Wirtualizowane zapory sieciowe z usługą dynamic objects integrują się ze środowiskiem VMware, dzięki czemu utworzone reguły bezpieczeństwa będą podążać za maszynami wirtualnymi nawet wtedy, gdy technologia Live-Migration przenosi je pomiędzy hostami.

Zapory sieciowe klasy midrange PA-3020 oraz PA-3050 o przepustowości odpowiednio 2 Gbit/s i 4 Gbit/s (przy włączonej opcji identyfikacji aplikacji App-ID niezależnie od portu, na którym pracuje) są dedykowane dla większych przedsiębiorstw z sektora MSP. Oferują one kontrolę aplikacji, użytkowników, połączeń i treści na takim samym poziomie jak istniejące urządzenia klasy Enterprise.

Procesory Snapdragon dla urządzeń mobilnych

Najnowsze procesory Snapdragon 800 oraz Snapdragon 600 firmy Qualcomm są dedykowane do urządzeń mobilnych o wysokich wymaganiach wydajnościowych. Zawierają one czterordzeniową jednostkę centralną Krait 400 CPU, moduł graficzny GPU Adreno 330, moduł cyfrowego przetwarzania DSP Hexagon v5 oraz modem 4G LTE Cat 4. Producent informuje, że zużycie energii przez ten procesor jest na tyle niskie, że można o 40% wydłużyć czas pracy na akumulatorach przy jednoczesnym wzroście wydajności do 75% w porównaniu z procesorem starszej generacji. Częstotliwość taktowania CPU w konfiguracji czterordzeniowej wynosi 2,3 GHz, przy czym możliwa jest dynamiczna kontrola obciążenia w środowisku SMP. W układzie oprócz modemu LTE zintegrowano łączność Wi-Fi 802.11ac, obsługę USB 3.0, Bluetooth oraz radio FM. Procesor obsługuje odtwarzanie i przechwytywanie wideo w rozdzielczości UltraHD (wyższej niż 1080p), maksymalna rozdzielczość to 2560x2048. Procesory Snapdragon 800 i 600 będą stosowane w urządzeniach przenośnych, także tych przeznaczonych do zadań firmowych, korporacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200