Nowi ludzie

Ignacy Pardyka (49 l.) został dyrektorem Departamentu Rejestrów Państwowych, Łączności i Informatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Doktor nauk technicznych, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej przez 20 lat wykładał przedmioty informatyczne i elektronikę na Politechnice Świętokrzyskiej. W latach 1993-94 był dyrektorem Wydziału Polityki Regionalnej Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. W latach 1997-1998 wojewoda kielecki.

<hr>

atnich 15 lat?

Rozpowszechnienie się komputerów PC, co ma w Polsce bardzo istotny związek ze zmianą systemu (zgadzam się z Kubą Tatarkiewiczem).

3. Kto lub co miało największy wpływ na ciebie?

Komputer i Internet w codziennym życiu no i pewna pani... :))

4. Jakie było twoje największe osiągnięcie?

Cóż, nadal jestem nauczycielem i chyba nie jest to największym osiągnięciem. Nie powiem, że jestem specjalistą w zakresie informatyki, lecz fakt, że facet z pokolenia 40-latków samodzielnie poznał od podstaw komputery, systemy operacyjne itp., jest dla mnie ważny, jak również to, że taki samouk może być lepszy od wielu "specjalistów" po studiach. Choć tak naprawdę to raczej smutne. ;)

5. Jaka będzie branża komputerowa za 15 lat?

Cholera wie. Jednak wszelkie prognozy do mnie nie przemawiają. Być może mój komputer zaparzy mi kawę i ugotuje jajka na miękko, ale i tak nie dam mu buzi. Wszystkie te rozważania o sztucznej inteligencji mają jedną skazę. Czy da się uzyskać ludz


TOP 200