Nowi dystrybutorzy Kingston Technology

Firma Kingston Technology zawarła dwie umowy dystrybucyjne z firmami Wilk Elektronik SA z Tychów oraz J&M Enterprise Sp. z o.o z Warszawy. Obie spółki będą posiadać w swojej ofercie wszystkie produkty...

Firma Kingston Technology zawarła dwie umowy dystrybucyjne z firmami Wilk Elektronik SA z Tychów oraz J&M Enterprise Sp. z o.o z Warszawy. Obie spółki będą posiadać w swojej ofercie wszystkie produkty Kingston Technology. Umowy dystrybucyjne zawarte zostały na czas nieokreślony.

Spółka Wilk Elektronik powstała w 1991 roku jako działalność gospodarcza prowadzona przez osobę fizyczną - pana Wiesława Wilka. Obecnie, od początku 2000 roku działa jako Spółka Akcyjna. Firma samego początku specjalizowała się w pamięciach RAM. W 1999 roku Wilk Elektronik rozszerzył swoją ofertę o pamięci dedykowane. W sprzedaży znalazły się pamięci zarówno do markowych desktopów, drukarek, notebooków, jak również do najwyższej klasy serwerów m.in. objętych umową serwisową firmy Compaq pamięci do sprzętu opartego na platformie Alpha produkowanych przez Camintonna. W 2000 r. spółka wypracowała prawie 142 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

J&M Enterprises Sp. z o.o. powstała w roku 1994. Firma oferuje dedykowane moduły do komputerów markowych. W ofercie znajduje się ponad 8 tys. modułów dedykowanych do stacji roboczych, serwerów, notebooków i drukarek firm Acer, Apple, Compaq, Dell, Fujitsu, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Lexmark, NEC, Panasonic, Silicon Graphics, SUN i Toshiba. W 1997 r. spółka rozszerzyła ofertę o karty PCMCIA firm Billionton Systems i Argosy Technology. Od 1998 J&M Enterprises jest również dystrybutorem urządzeń firmy Brother.

Dotychczas dystrybucją produktów Kingston Technology w Polsce zajmowały się trzy firmy: Tech Data Polska Sp. z o.o., Ingram Micro Polska oraz TCH Components SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200