Nowego CEO Microsoftu poznamy w 2014

Wbrew oczekiwaniom wielu obserwatorów, Microsoft nie ogłosi w tym roku kto będzie nowym szefem koncernu. John Thompson, szef czteroosobowej komisji odpowiedzialnej za wyłonienie nowego CEO, zapowiedział właśnie, że decyzja ta zostanie ogłoszona na początku roku 2014.

W skład owej komisji oprócz Thomsona (który do 2009 r. był szefem koncernu Symantec) wchodzą: Chuck Noski (poprzednio pracował w Bank of America), Steve Luczo (szef Seagate'a) oraz Bill Gates (którego raczej przedstawiać nie trzeba). W typowaniu swojego następcy aktywnie bierze udział również Steve Ballmer, aczkolwiek on formalnie nie jest członkiem wspominanego powyżej zespołu.

John Thompson tłumaczy, że poszukiwanie odpowiedniej osoby, która pokieruje Microsoftem, jest zadaniem niełatwym - do tej pory jego komisja wytypowała ok. 100 potencjalnych kandydatów. Tę listę stopniowo zawężano i aktualnie rozpatrywanych jest mniej niż 20 osób (aczkolwiek dokładnej liczby nie podano).

Zobacz również:

  • Szef Intela określa zagrożenie ze strony Arm jako "nieistotne"
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Zdaniem analityków, ogłoszenie światu decyzji o wyborze nowego szefa Microsoftu w 2014 r. niewiele zmienia - "Miesiąc czy dwa różnicy nie mają znaczenia. Rozumiem ich - lepiej jest spędzić na wybieraniu odpowiedniej osoby tyle czasu, ile potrzeba, niż wybrać źle i później żałować"- podsumowuje Ross Rubin, konsultant z firmy Reticle Research.

Warto jednak zaznaczyć, że Microsoft nigdy nie podał jakiegoś oficjalnego terminarza wyboru nowego szefa - koncern zapowiedział tylko, że chciałby mieć nowego CEO najpóźniej w 12 miesięcy po tym, jak Steve Ballmer oficjalnie zapowiedział swoje odejście (co nastąpiło pod koniec sierpnia bieżącego roku).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200