Nowe zasilacze awaryjne APC i BPS

Firmy APC i BPS, dwaj czołowi dostawcy rozwiązań zasilaczy awaryjnych w Polsce, wprowadziły na rynek nowe zasilacze stałoprądowe, przeznaczone do podtrzymywania napięcia na potrzeby serwerów i urządzeń sieciowych.

BPS opracowała i udostępniła no-wą serię stałoprądowych zasilaczy awaryjnych BPS/IP, przeznaczonych do współpracy z urządzeniami sieciowymi, instalowanymi w 19" szafach przemysłowych. Według BPS, są to pierwsze tego typu zintegrowane zasilacze stałoprądowe na polskim rynku.

Podstawowa wersja urządzenia ma wysokość 3U. Zawiera zespół prostowników i akumulatorów. Konstrukcja modułowa umożliwia rozbudowę systemu w przypadku zwiększenia wymagań co do mocy w zakresie 580-3370 W. W zależności od konfiguracji urządzenia i jego obciążenia czas podtrzymywania zasilania wynosi od 4 min do 12 godz. Skalowanie systemu UPS odbywa się poprzez dodawanie kolejnych modułów z prostownikami i akumulatorami lub tylko akumulatorów. Pojedynczy moduł 3U może być wyposażony w prostownik o mocy 580 W lub 1160 W i akumulator o pojemności 9 Ah.

Zasilacze BPS/IP umożliwiają również konfigurowanie redundantnych systemów zasilania awaryjnego i wymianę elementów zasilaczy bez przerywania ich pracy.

Na ścianę lub do szafy

APC (American Power Conversion) zaprezentowała nową linię stałoprądowych zasilaczy DC Series, które mają służyć do zasilania urządzeń transmisji bezprzewodowej i światłowodowej, urządzeń internetowych lub telekomunikacyjnych. W ofercie firmy w najbliższym czasie pojawią się modele: DC Series WS200, PC300 i PC1200.

DC Series WS200 to zasilacze o płaskiej konstrukcji, przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Zapewniają prąd 7,5 A przy napięciu 48 V. Są wyposażone w podwójne prostowniki nadmiarowe, układ dystrybucji mocy i akumulator.

DC Series PC300 jest przeznaczony do montażu w szafach przemysłowych. Umożliwia dostarczenie prądu do 300 A przy napięciu 54 V. Zasilacz zawiera akumulatory o pojemności do 400 Ah. System można wyposażyć maksymalnie w 6 prostowników o mocy 2800 W każdy, 4 pojemniki na akumulatory o wysokości 6U i układ dystrybucji mocy.

Natomiast DC Series PC1200 to szafa o wysokości 42U z nie więcej niż 12 prostownikami o mocy 5600 W każdy, które mogą dostarczyć prądu o natężeniu do 1200 A. Zasilacze mogą być łączone równolegle, co pozwala na skalowanie ich mocy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200