Nowe wyposażenie kampusu WAT

Atende dostarczy Wojskowej Akademii Technicznej Centrum Przetwarzania Danych i nowoczesną sieć kampusową.

W sumie oba projekty kosztują 8,6 mln zł. Kompleksowe kontenerowe Centrum Przetwarzania Danych (CPD) jest wyposażone m.in. w systemy zasilania gwarantowanego, systemy klimatyzacji, systemy przeciwpożarowe i alarmowe, a także systemy wczesnego ostrzegania. Zostanie też uruchomiony system zarządzania całą infrastrukturą CPD oraz zostaną dostarczone i zainstalowane szafy teleinformatyczne, a także sprzęt niezbędny do stworzenia infrastruktury prywatnej chmury obliczeniowej. Głównym dostawcą technologii jest firma Emerson Network Power. Infrastruktura chmury obliczeniowej zostanie wykonana w oparciu o rozwiązania producentów: Cisco oraz EMC. Jest to pierwsza tego typu instalacja w kraju.

Warstwa szkieletowa sieci LAN będzie się składać z 7 węzłów typu i 2 punktów zarządzania. Inżynierowie Atende zainstalują w ramach tego projektu, po raz pierwszy w Europie Wschodniej rozwiązanie Cisco ACI (ang. Application Centric Infrastructure).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200