Nowe wydanie Red Hat Ceph Storage

Red Hat poinformował o dostępności oprogramowania Red Hat Ceph Storage 2.3. Jest to otwarta, definiowana programowo, zunifikowana platforma pamięciowa

Najnowsza wersja rozwiązania wprowadza nowy interfejs Network File System (NFS), oferuje kompatybilność z klientem systemu plików Hadoop S3A oraz dodaje obsługę wdrożeń w środowiskach kontenerowych.

Twórcy najnowszej wersji Red Hat Ceph Storage dodali do Ceph Object Gateway lekki interfejs NFS. W rezultacie użytkownicy i ich aplikacji będą mogli uzyskiwać dostęp do tego samego zbioru danych zarówno z poziomu obiektowego interfejsu S3, jak i plikowego interfejsu NFS.

Zobacz również:

Zgodność z klientem systemu plików Hadoop S3A umożliwia używanie aplikacji do analityki Big Data, takich jak Apache Hadoop MapReduce, Hive i Spark, w połączeniu z magazynem obiektowym Red Hat Ceph Storage.

Ponadto klienci uzyskają alternatywny sposób wdrażania Red Hat Ceph Storage w środowiskach kontenerowych. W Red Hat Container Registry będzie dostępny pojedynczy kontenerowy obraz produktu, który zapewnia te same możliwości, co tradycyjny format pakietowy.

Rozwiązanie Red Hat Ceph Storage 2.3 oraz jego kontenerowy obraz mają być dostępne w tym miesiącu w witrynie Red Hat Customer Portal oraz Red Hat Container Registry.


TOP 200