Nowe wersje systemów iOS i iPadOS

Apple udostępnił kolejne wersje systemów iOS i iPadOS, które zostały oznaczone tym samym numerem 13.4.1. Są to tzw. modyfikacje, niedostępne wcześniej w postaci wersji beta (publicznej bądź deweloperskiej).

Aktualizacja naprawia błąd, w wyniku którego użytkownicy mieli problemy z nawiązywaniem połączeń z wykorzystaniem funkcji FaceTime z urządzeniami pracującymi pod kontrolą starszych wersji systemów iOS lub macOS.

Nowy system iOS rozwiązuje dwa problemy. Pierwszy polegał na tym, że urządzenia z systemem iOS 13.4 nie mogły nawiązywać łączności z urządzeniami z systemem iOS 9.3.6 (oraz wcześniejszymi wersjami) lub z systemem OS X El Capitan 10.11.6 (oraz wcześniejszymi wersjami).

Zobacz również:

Drugi problem znaleziono w funkcji Ustawienia, która źle konfigurowała połączenia. W systemie iOS 13.4.1 błąd ten już nie występuje.

System iPadOS 13.4.1 naprawia te same błędy oraz dodatkowo likwiduje problem związany z uruchomieniem latarki, występujący w urządzeniach iPad Pro 12.9-inch (czwarta generacja) i iPad Pro 11-inch (druga generacja).

Apple informuje jednocześnie, że wersje 13.4.5 systemów iOS i iPadOS znajdują sie obecnie w fazie testów beta.


TOP 200