Nowe usługi w inteligentnej sieci TP S.A.

W poniedziałek Telekomunikacja Polska SA uruchomiła cztery nowe usługi tzw. inteligentnej sieci telefonicznej. Jest to pierwsza, zdaniem przedstawicieli narodowego operatora, tego typu oferta w Europie Środkowo-Wschodniej.

W poniedziałek Telekomunikacja Polska SA uruchomiła cztery nowe usługi tzw. inteligentnej sieci telefonicznej. Jest to pierwsza, zdaniem przedstawicieli narodowego operatora, tego typu oferta w Europie Środkowo-Wschodniej.

Linia Bezpłatna 800 jest rozszerzeniem działającej od 1995 r. Infolinii 0-800. Wzbogacono ją m.in. o możliwość automatycznego przekierowania dzwoniących pod wybrany numer, w zależności od pory dnia, tygodnia itp. Możliwe jest już wykupienie tej usługi tylko dla określonego regionu, miasta i na określoną liczbę dni. Za najprostszą opcję (udostępnienie jednego numeru 0-800, standardowa zapowiedź słowna, jeden numer docelowy, połączenia miejscowe i międzystrefowe we wszystkie dni tygodnia) klient będzie musiał zapłacić jednorazowo 160 zł i 49 zł abonamentu miesięcznego. Do tego dochodzą opłaty 0,22 zł za każdą minutę połączenia.

Linia Ulgowa 801 jest usługą pośrednią między linią 800 a zwykłym klasycznym połączeniem. Dzwoniąc pod numer 0-801, będziemy częściowo partycypować w kosztach połączenia. Proporcje udziału w kosztach rozmowy firmy i jej klienta będą zależeć od niej samej. Konieczność opłaty pozwala ograniczyć liczbę dzwoniących do naprawdę zainteresowanych. Za najprostszą opcję (na podobnych zasadach, jak w Linii Bezpłatnej) klient będzie musiał zapłacić jednorazowo 186 zł i 98 zł abonamentu miesięcznego. Do tego dochodzi opłata za połączenie (0,17 zł za jedną minutę). Dzwoniący pod Linię Ulgową ponoszą opłaty odpowiadające czasowi połączenia (z dokładnością do sekundy).

Usługa Linia Firmowa 804 to propozycja dla firm mających oddziały w całej Polsce. Po wykupieniu tej usługi, firma dostępna jest pod jednym, ogólnokrajowym numerem, a elektroniczna centrala łączy rozmowy z oddziałem najbliższym dzwoniącemu. Jednorazowa opłata za udostępnienie numeru 0-804 wynosi 934 zł, abonament miesięczny na czas nieokreślony za pakiet do 10 numerów docelowych ? 934 zł. Najprostsza opcja połączeń z Linią Firmową przewiduje opłatę 0,2 zł za każde połączenie bez względu na odległość i porę dnia.

Ostatnią z wprowadzonych przez TP SA w lutym br. usług jest Teległosowanie 707. Dzwoniąc pod numer 0-707, będzie można brać udział w konkursach organizowanych m.in. przez różne stacje telewizyjne. Jednorazowa opłata za udostępnienie jednego numeru wynosi 80 zł plus 50 zł za miesięczny abonament.

Podane ceny nie zawierają podatku VAT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200