Nowe urządzenia ochronne Symantec

Podczas imprezy Security 2.0 w Nowym Jorku, Symantec zademonstrował nowe urządzenia ochronne: Database Security oraz Mail Security serii 8300.

Urządzenie Database Security monitoruje ruch sieciowy, analizując kwerendy baz danych pod kątem bezpieczeństwa i alarmując administratora o przekroczeniu w nich parametrów ustalonych dla danej organizacji. Urządzenie może także wydawać alarm po wykryciu podejrzanej aktywności, takiej jak ataki SQL injection, lub wyciek informacji wrażliwej (np. numerów kart kredytowych) z bazy danych. Produkt kosztuje ok. 15 tys. USD i jest prekonfigurowany w urządzeniu na platformie Windows. W przyszłości ma być dostępny w formie czysto programowej

Urządzenia bramowe serii 8300, według zapewnień producenta, przetwarzają do 25 milionów wiadomości dziennie i mogą obsługiwać 15 tys. użytkowników, tj. ponad dwa razy więcej niż wcześniejsza seria 8200. Przeznaczone są dla dużych organizacji i zapewniają filtrowanie treści pod kątem spamu i wirusów. Urządzenie zawiera technologię dławienia spamu, wprowadzaną w roku ubiegłym do serii 8200.

Urządzenie monitoruje też ruch pocztowy wychodzący, wyszukując w nim informacje wrażliwe, wychodzące na zewnątrz organizacji. Cena za urządzenie rozpoczyna się od 5 tys. USD.