Nowe urządzenia ISDN firmy DrayTek

Firma ASTERIX The ISDN Company wprowadza na rynek polski kolejne urządzenia ISDN wyprodukowane przez firmę DrayTek.

Nowe urządzenia ISDN firmy DrayTek, które w Polsce sprzedawać będzie przedsiębiorstwo Asterix The ISDN Company, to terminale: vigor 128 PC i vigor 128 Mac, vigor 204 for Windows i vigor 204Mac oraz router 2000 isdnRouter.

Vigor128 posiada wszystkie cechy terminala ISDN: dostęp do Internetu, przesyłanie plików, faks, emulacja portów szeregowych dla oprogramowania zaprojektowanego do korzystającego z tradycyjnego modemu i wbudowana automatyczna sekretarka. Specjalne oprogramowanie - Information Kiosk zapewnia dostęp do informacji takich jak: numer abonenta dzwoniącego, stan połączenia, ustawienia oraz stan sieci i używane protokoły. Przez podłączenie do karty dźwiękowej zwykłego zestawu nagłownego można zamienić komputer w telefon cyfrowy który umożliwi nam prowadzenie rozmów i jednoczesne oglądanie stron WWW. Dostarczany wraz z urządzeniem program RVS-COM pozwala na wybieranie numerów telefonicznych wprost z programu i integrację telefonii z systemem komputerowym.

Nowy produkt isdnVigor 204 USB jest kontrolerem wyposażonym w 4 porty analogowe. Urządzenie zapewnia dostęp do Internetu, sieci firmowej, umożliwia też przesyłanie plików w sieci ISDN, korzystanie z poczty elektronicznej, baz danych oraz stron WWW. Wbudowane 4 porty analogowe pozwalają na podłączenie konwencjonalnych urządzeń telefonicznych takich, jak automatyczne sekretarki, faksy i aparaty telefoniczne. Oprócz funkcji Least Cost Routing, wielu opcji centralki i usług dodatkowych ISDN Vigor 204 zapewnia dostęp do telefonii użytkownikom indywidualnym i małym biurom.

Vigor2000 isdnRouter zapewnia dostęp do Internetu dla użytkowników indywidualnych i małych firm.

Router konfigurowany jest za pomocą przeglądarki internetowej. Wyposażono go w 6-cio portowy koncentrator 10Base T Ethernet z możliwością podłączenia do innych koncentratorów (uplink) i łącze ISDN BRI pozwalające całej firmie na dostęp do Internetu.

Usługi telekomunikacyjne takie, jak wysyłanie faksów i plików są dostępne wszystkim stacjom roboczym. Na każdej z nich można uruchamiać aplikacje umożliwiające korzystanie z ISDN bez konieczności fizycznego instalowania kart ISDN. Użytkownicy mogą korzystać z zasobów firmowej sieci lokalnej łącząc się z nią np. z domu lub oddziałów firmy.

ASTERIX The ISDN Company

tel. (42) 689 22 60

fax (42) 689 22 90

asterix.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200