Nowe tytuły multimedialne Microsoft

Firma Microsoft wydała nowe płyty multimedialne CD ROM przeznaczone dla nauczania, rozrywki i przekazywania informacji o wysokiej jakości, w łatwo dostępnej formie.

Firma Microsoft wydała nowe płyty multimedialne CD ROM przeznaczone dla nauczania, rozrywki i przekazywania

informacji o wysokiej jakości, w łatwo dostępnej formie.

Multimedia Dinosaurs to przewodnik po świecie gadów, które rządziły światem miliony lat temu. Zawiera ponad 200 artykułów ze zdjęciami, ilustracjami, narracjami i wstawkami dźwiękowymi. Multimedia Dinosaurs jest drugą z kolei płytą opartą na książkowych seriach Eyewitness (Świadkowie) i Atlasie wydawnictwa Dorling Kindersley. Dobrze podtrzymuje reputację wydawnictwa, znanego ze swych wspaniale ilustrowanych i bardzo interesujących książek

encyklopedycznych.

W celu zapewnienia naukowej ścisłości dzieła Microsoft współpracował ściśle z The Dinosaurs Society. Dzięki temu płyta zawiera najbardziej aktualną informację na temat tych gadów.

Multimedia Mozart: Kwartet Dysonansów (nr 19, KV 465) i Multimedia Stravinsky: Święto Wiosny. Te dwie płyty powstały w wyniku umowy licencyjnej z firmą Voyager Company i zawierają dwa klasyczne utwory muzyczne: ,,Kwartet smyczkowy nr 19'' (KV 465) V. A. Mozarta i ,,Święto Wiosny'' I. Strawińskiego. Każda z płyt pozwala na pełne prześledzenie całości utworu i prezentuje kooperacyjne forum, umożliwiające zrozumienie dzieła i historycznych uwarunkowań w jakich powstawały.

Każdy utwór został nagrany cyfrowo i uzupełniony fragmentami innych utworów. Zawiera także biografię kompozytora, opis i zdjęcia użytych instrumentów muzycznych.

Microsoft Bookshelf, wydanie 1993 r. Jest to jeden z najpowszechniej używanych produktów na płytach CD ROM. Zawiera słownik, tezaurus, atlas, almanach, zwięzłą encyklopedię i księgę cytatów.

Najwięcej zmian w wersji na rok 1993 pojawiło się w almanachu, do którego włączono najważniejsze wydarzenia i dane statystyczne za rok 1992. Atlas ukazuje także zmiany, które nastąpiły w Europie Wschodniej. Zastosowano nowy, łatwiejszy w użyciu interfejs użytkowy.

Ceny: Bookshelf 1993 kosztuje 195 USD (update od poprzedniej wersji 49,95 USD), pozostałe tytuły - 79,95 USD.

Adobe Type Manager do Windows NT

Firmy Adobe System i Microsoft ogłosiły, że prowadzą wspólne prace w celu przeniesienia programu Adobe Type Manager (ATM) do Windows NT. Współpraca ma na celu zapewnienie dobrego zintegrowania Adobe Type Managera i fontów Adobe Type 1 z systemem operowania fontami Windows NT.

Adobe Type Manager jest to program umożliwiający na żądanie budowę, w dowolnym momencie, pisma o dowolnym rozmiarze z jego opisu w języku PostScript. Daje on możliwość operowania na ekranie i korzystania na drukarkach z fontów PostScriptowych. Działa w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Dyrektor firmy Adobe, John Warnock, uważa że Windows NT jest świetną platformą dla rynku publikacji. Korzystając z ATM użytkownicy będą w stanie korzystać z tysięcy dostępnych fontów PostScriptowych.

Wysokiej klasy funkcjonalność Windows NT czyni z tego systemu znakomitą platformę dla programów publikacyjnych i składu komputerowego firmy Adobe - twierdzi Bill Gates. ATM stanowi istotne uzupełnienie właściwości funkcjonalnych Windows NT.

Przewidywana data dostępności ATM dla Windows NT - wrzesień 1993 r. jest zależna od daty pojawienia się systemu Windows NT.


TOP 200