Nowe telefony IP Alcatela

Alcatel rozszerzył rodzinę systemów komunikacyjnych OmniPCX 4400 IP-PBX o nowe modele telefonów internetowych grupy e-Reflexes oraz o aplikację WebSoftphone.

Systemowe telefony IP e-Reflexes zostały zaprojektowane z myślą o sieciach telefonicznych z protokołem IP, natomiast aplikacja WebSoftphone z rozszerzoną wersją Alcatel 4980 Softphone jest przeznaczona do internetowej obsługi telepracowników przedsiębiorstwa. Wykorzystując standardową przeglądarkę internetową udostępnia różnorodne funkcje telefoniczne w sieci komputerowej firmy macierzystej.

W ofercie Alcatela znalazły się trzy modele stacjonarnych telefonów IP: e-Reflexes 4035IP - z najwyższej półki, wyposażony w klawiaturę alfanumeryczną, dedykowany do obsługi dużej liczby połączeń i grup użytkowników; średniej klasy e-Reflexes 4020IP - przeznaczony dla użytkowników działających w zespołach (pracowników biurowych, przedstawicieli handlowych i menedżerów) oraz e-Reflexes 4010 - wyposażony w urządzenie głośno mówiące, można go zawieszać na ścianie.

Według The Yankee Group, większość średnich i dużych przedsiębiorstw już korzysta z telefonów IP lub rozważa możliwość ich wdrożenia w swoich sieciach, a do 2005 r. około 60 proc. nowych systemów telefonicznych sprzedawanych na rynku będzie opartych na centralach IP PABX.


TOP 200