Nowe systemy obudów firmy Schroff

Schroff, dostawca systemów obudów dla elektroniki, automatyki, informatyki oraz telekomunikacji, oferuje kompletne systemy zgodne z nowymi standardami PICMG 3.0, opracowanymi przez stowarzyszenie PCI Industrial Computers Manufacturer Group (PICMG).

Kompletny system, oferowany przez firmę Schroff, zbudowany jest na bazie eurokasety 12 U z redundacyjnym zasilaniem 48 V w standardzie telekomunikacyjnym, modułem wentylacji i 14-gniazdową magistralą. Ponadto firma oferuje adaptery CPCI w. 2.16, płyty czołowe i zaślepkowe. Chassis systemu spełnia wymagania STP-Design (Simplified Telecom Packaging) i jest zgodne z wytycznymi PICMG 3.0 draft 0.66b.

W systemie zintegrowano dwa kontrolery do zarządzania systemem (kodowanie, pozycjonowanie płyt, otwieranie portów po testowaniu, serwisowanie i aktualizacja oprogramowania). Redundancyjny moduł wentylacji zawiera kontroler. Układ wentylacji zapewnia w 14-płytowym systemie odpowiednie chłodzenie przy maksymalnej mocy wydzielanej na płycie 120 W. Adaptery CPCI 2.16 realizują funkcję hot-swap i są wyposażone we własny konwerter napięć w standardzie CPCI.

Schroff oferuje ponadto kompletny system CompactPCI zgodny ze standardem PICMG 2. System jest oparty na kasecie 19" o wysokości 10U z zamontowaną magistralą cPSB z dwoma złączami strukturalnymi oraz 14-ma złączami węzłowymi. Z obu końców kasety umieszczone są zasilacze o wysokości 3U (seria maxpowerPRO), każdy o mocy 250 W. Opcjonalnie mogą być zainstalowane dwa dodatkowe zasilacze, co pozwala na uzyskanie redundancji 3+1.

Dwa kolejne gniazda 3U przeznaczone są dla redundancyjnego systemu CMM (Chassis Monitoring Module) do monitorowania parametrów funkcjonalnych, takich jak napięcie czy temperatura. Komunikacja zewnętrzna odbywa się za pośrednictwem protokołów Ethernet i TCP/IP. Prosty w obsłudze panel wentylacji z funkcją hot-swap, wyposażony w dwa wentylatory, umieszczony jest w dolnej części obudowy. Wydajność układu wynosi około 1200 W.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200