Nowe smartfony Apple'a mają nosić nazwy iPhone XS, iPhone XS Plus i iPhone 9

Jest już pewne, że nowy iPhone zostanie zaprezentowany w połowie tego miesiąca. Wszyscy oczekują, że Apple (który rozesłał już maile zapraszające gości na tę konferencję) zaprezentuje na niej trzy nowe smartfony należące do nowej linii - dwa z najwyższej półki i trzeci przeznaczony dla mnij wymagających użytkowników, za to sporo tańszy.

Pierwszy model nowego iPhone'a ma być udoskonaloną wersją iPhone'a X i ma nosić nazwę iPhone XS. Razem z nim w ofercie firmy pojawi się nieco bardziej ekskluzywny model, któremu Apple nada prawdopodobnie nazwę iPhone XS Plus. Piszemy prawdopodobnie, gdyż są to wszystko spekulacje.

Trzeci model nowego iPhone'a ma nosić nazwę iPhone 9. Został zaprojektowany z myślą o masowym użytkowniku. Będzie więc oferować mniej zaawansowanych opcji i ma być dużo tańszy od poprzednich dwóch modeli.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Oczekuje się, że nowe smartfony - jeśli nie wszystkie, to na pewno modele iPhone XS i iPhone XS Plus - będą mogły potwierdzać tożsamość użytkowników za pomocą technologii Face ID (rozpoznawanie twarzy), która zastąpi technologię analizującą linie papilarne palca.

Smartfony iPhone XS i iPhone XS Plus mają być wyposażone w wyświetlacze OLED, podczas gdy iPhone 9 będzie zawierać wyświetlacz LCD. Będzie też zawierać jednosoczewkową kamerę, a nie kamerę wyposażoną w dwie czy nawet trzy soczewki, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów z najwyższej półki.

Jednak użytkownicy duże nadzieję wiążą nie tylko z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi wprowadzony do nowych smartfonów, ale również - a może nawet przede wszystkim - z zarządzającym tymi urządzeniami oprogramowaniem. Chodzi to oczywiście o kolejną wersję systemu operacyjnego iOS (iOS 12), który powinien zostać udostępniony użytkownikom jeśli nie podczas wrześniowej konferencji, ta na pewno tuż po niej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200