Nowe serwery z serii PowerEdge

Dell Computer Corp. poszerza ofertę o nową linię dwuprocesorowych serwerów dużej mocy, budowanych na bazie Pentium 90 MHz.

Dell Computer Corp. poszerza ofertę o nową linię dwuprocesorowych serwerów dużej mocy, budowanych na bazie

Pentium 90 MHz.

Firma ma nadzieję, że wspomniane wyżej systemy oraz zawarte ostatnio porozumienie z firmami Lotus Development Corp. i Oracle Corp., umocnią jej pozycję na rynku serwerów baz danych oraz produktów do prac grupowych w sieci. Porozumienie to przewiduje, że Dell sprzedawać będzie serwery z zainstalowanymi już pakietami Lotus Notes i Oracle7.

Dwa nowe modele serwerów linii PowerEdge (XE i SP) mają bardzo dużą moc przetwarzania danych i wyposażone są w gniazda rozszerzeń standardów PCI i EISA. Wszystkie modele zainstalowane wyposażone są w napędy dysków CD-ROM firmy NEC (NEC 510).

Klienci mogą też liczyć na lepsze wsparcie techniczne. Dell instaluje bowiem we wszystkich systemach linii PowerEdge specjalny program nadzoru technicznego o nazwie SafeSite (wspólne przedsięwzięcie firm Dell i Digital Equipment Corp.), który kontroluje w automatyczny sposób pracę poszczególnych części serwera. SafeSite sprawdza cały czas poziom napięć zasilających system, temperaturę, pracę i innych elementów systemu. Dell zapowiada, że następne wersje tego programu współpracować będą ze standardowymi systemami zarządzania siecią: NMS (Novell Inc.) i NetView (IBM).

Serwery są już dostępne na rynku i kosztują w wersjach podstawowych 6957 USD (SP 590-2) oraz 9690 USD (XE 590-2).


TOP 200