Nowe serwery Suna

Producent uzupełnia ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw o serwery Netra 20 i Sun Fire V880. Sun utrzymuje, że modele te cechują się wydajnością urządzeń klasy średniej za cenę rozwiązań low-end.

Sun Microsystems wprowadza na rynek serwery Sun Fire V880 oraz Netra 20, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nowe modele uzupełniają linię rozwiązań Suna budowanych w oparciu o procesory UltraSPARC III i platformę Solaris 8.0. Przedstawiciele firmy utrzymują, że serwery cechują się wydajnością urządzeń midrange za cenę znacznie niższą od produktów tej klasy.

Ośmioprocesorowy Sun Fire V880 wyposażonym jest w cztery płyty z dwoma układami UltraSPARC III 900 MHz każda. Dzięki interfejsowi FC-AL (Fibre Channel Arbitrated Loop) w serwerze można zamontować do 12 dysków o pojemności od 18 do 73 GB. Serwer przeznaczony jest do obsługi systemów ERP, aplikacji internetowych i przetwarzania dużej ilości danych. Według szacunków producenta model V880 kosztuje prawie połowę mniej od podobnej klasy produkty oparte na platformie Wintel.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza

Drugi z nowych modeli, Netra 20, wyposażony jest w 2 procesory UltraSPARC III 750 MHz z 8MB pamięcią L2 cache. Serwery z tej serii Sun poleca firmom ISP/ASP oraz do obsługi grup roboczych i niewielkich departamentów w przedsiębiorstwach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200