Nowe rozwiązanie DLP firmy Check Point

Check Point opracował kolejne rozwiązanie DLP (Data Loss Prevention) oparte na nowej, firmowej technologii, która realizuje to zadanie przesuwając zagadnienie utraty danych z wykrywania do zapobiegania, unikając kwalifikacji "false-positive" i angażowania użytkowników w proces naprawczy.

DLP firmy Check Point bazuje na specjalnej technologii wykrywania, która pozwala na przeszukiwanie licznych parametrów i typów danych, takich jak numery kart kredytowych, numery identyfikacyjne, jak również zbiory wyrazów czy liczb, które mogą występować w planach sprzedaży czy liście płac. DLP firmy Check Point może na przykład zablokować mail zawierający wrażliwe dane finansowe, wysyłany do zewnętrznego adresata poczty.

Nowe rozwiązanie DLP firmy Check Point

DLP firmy Check Point, bazujący na architekturze software blade, może być zainstalowany we wszystkich bramkach bezpieczeństwa formy Check Point. Jest też oferowany jako samodzielne urządzenie noszące nazwę DLP-1. Oba rozwiązania są centralnie zarządzane przez pojedynczą konsolę zarządzania Check Point.

Zobacz również:

  • Instagram testuje nowe narzędzia do weryfikacji wieku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200