Nowe rozwiązania HP do deduplikacji danych oparte na technologii StoreOnce

HP wprowadził do oferty nowe systemy do deduplikacji danych, należące do rodziny HP StoreOnce Backup. Producent zapewnia, że mogą one - w obszarze jednego systemu pamięci masowej - wykonywać kopie zapasowe danych z szybkością do 100 TB na godzinę.

HP StoreOnce to firmowa, federacyjna metoda deduplikacji danych. Obejmuje ona wszystkie elementy systemu IT, od serwerów aplikacji w oddziałach terenowych, po główne centrum przetwarzania danych. HP wprowadza do oferty nowe oprogramowanie HP StoreOnce Catalyst, które umożliwia klientom deduplikację danych na serwerach aplikacji lub serwerach kopii zapasowych przed ich przeniesieniem do scentralizowanego systemu HP StoreOnce. Podejście ma optymalizować i przyspieszać procesy tworzenia kopii zapasowych.

HP informuje, że oprogramowanie HP StoreOnce Catalyst w połączeniu z systemem pamięci masowej HP StoreOnce B6200 pozwoli na backup danych z prędkością sięgającą 100 TB na godzinę i ich odtwarzanie w tempie 40 TB na godzinę.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych

Do zarządzania deduplikacją i przenoszeniem danych w środowisku HP StoreOnce Catalyst klienci mogą wykorzystywać oprogramowanie HP Data Protector 7 (oparte na platformie Autonomy IDOL; Autonomy Intelligent Data Operating Layer), oferujące narzędzia do zarządzania, które umożliwiają kontekstowe tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie informacji.

Użytkownik może też zarządzać deduplikacją danych stosując oprogramowanie Symantec NetBackup lub Symantec Backup Exec. Niezależni producenci oprogramowania mogą uzyskiwać taki sam poziom kontroli całego procesu jak w przypadku HP StoreOnce Catalyst, korzystając z otwartego pakietu SDK przeznaczonego dla oprogramowania HP StoreOnce Catalyst.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200